Skip to main content
Apžvalgos

Prabėgo penktoji Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos šventė „Mutieja rats“

By 20 vasario, 20164 kovo, 2016No Comments

Paskutinį žiemos mėnesį, Kupiškio kultūros centro Salamiesčio padalinio kapelos „Dvaras“ saviveiklininkai, vadovaujami Almanto Totorio, koncertuoti išvyko į Panevėžio rajoną.

Į penktąją Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos šventę „Mutieja rats“ kupiškėnus pakvietė Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vadovė Jolita Rutkauskienė).

Su savo tarmėmis ir tradicijomis šventėje dar dalyvavo Zarasų rajono Salako kultūros centro liaudiškos muzikos tradicinė kapela „Salako muzikantai“ (vadovas Osvaldas Macijauskas), Panevėžio rajono Berčiūnų liaudiškos muzikos kapela „Sanžyla“ (vadovė Sigita Čekavičienė), Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Seliavytė“ (vadovė Angelė Dikmonienė).

Renginį vedė Folkloro dainininkė, etnomuzikologė, LRT televizijos laidos „Duokim garo“ vedėja Loreta Sungailienė. Paįstrio kultūros namų pilnutėlė salė skambėjo ne tik nuo kapelų trenksmo, bet ir nuo L. Sungailienės žemaitiškai atliekamų dainų.

Smagi šventė netruko prabėgti. Visos dalyvavusios kapelos sulaukė didelių aplodismentų, buvo nuoširdžiai pasveikintos ir už dalyvavimą liaudiškos muzikos kapelų šventėje buvo įteikti Paįstrio kultūros centro direktorės Daivos Kiršgalvienės padėkos raštai bei atminimo dovanėlės. O Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas labiausiai patikusią kapelą apdovanojo seniūnijos įsteigtu prizu, kuris atiteko Salamiesčio „Dvaro“ kapelai. Salamiesčio kapelos vadovas Almantas Totoris širdingai liko dėkingas šventės organizatoriams, o taip pat kapelos dainininkams Jūratei Bartaševičienei, Reginai Vilčinskienei, visada patalkėjančiai smuikininkei Daivai Palionienei, brandžiausiam kapelos saviveiklininkui, saksofonu grojančiam Viliui Stričkai, Stuburų armonikieriui, humoro jausmo nestokojančiam Edvardui Povilauskui, didžiausią tūbą pučiančiam Petrui Steponavičiui ir šauniausiam būgnininkui Alvydui Staugai iš Abejutų.

Liaudiškos muzikos kapela „Dvaras“ groja ir dainuoja lietuvišką muziką, dalyvauja rajono renginiuose, garsina savo kraštą ne tik respublikiniuose, bet ir tarptautiniuose festivaliuose.

Ruošiasi jau tradiciniu tapusiam renginiui, kapelų festivaliui „Atkelkim svečiams vartelius“, kuri vyks birželio mėnesį per Šv. Antano atlaidus. Į šį festivalį buvo pakviesta ir Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“.

 

Salamiesčio padalinio
kapelos „Dvaras“ narės Reginos Vilčinskienės informacija
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio