Skip to main content
Apžvalgos

Prabėgo tradicinis, respublikinis kaimo teatrų festivalis „Kaimo liktarnia“

By 1 liepos, 201917 liepos, 2019No Comments

2019 m. birželio 29-30 d. Kupiškio kultūros centro Noriūnų laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Dvarėlis“ ir vadovė Violeta Laucienė suorganizavo XII-ąjį respublikinį kaimo teatrų festivalį „Kaimo liktarnia“, kuris vyko Palėvenės dominikonų vienuolyno svirne.
Festivalio dalyvius ir svečius sveikino Kupiškio rajono mero pavaduotojas Algirdas Notkus, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, Kupiškio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai Rasa Gudonienė įteikdama teatrams Kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės pasirašytas padėkas.
Festivalyje dalyvavo devyni teatrai iš Panevėžio, Radviliškio, Šilalės, Biržų, Kupiškio rajonų. Kad žiūrovams neprailgtų laikas keičiantis teatrams, dainavo Aldutė ir Albinas Rimkai iš Šilalės r. Kvėdarnos, noriūnietė, moksleivė Adelė Matukaitė.
Festivalio metu kiek neįprastoje aplinkoje, Palėvenės Šv. Domininko bažnyčios šventoriuje, vaidino Šilalės kaimų bendruomenės „Saulietekis“ mėgėjų teatras „Paplepys“. Iš toli atvykę svečiai per spektaklį prisitaikė prie didelės erdvės ir atskleidė būdingiausius personažų charakterius. Jiems už tai dėkojo bažnyčios bendruomenės vardu Aldona Ramanauskienė ir įteikė didžiulį naminį pyragą.
Iš Biržų rajono atvažiavęs Kučgalio bendruomenės teatriukas ne tik vaidino, bet ir pagrojo smagias polkutes. Ši kapelytė, vadovaujama Janinos Einorienės, per festivalį buvo pavadinta „Šaltinėliu“, o jos krikštatėviais tapo Danguolė Šerpetauskienė Šilalės rajono teatro „Paplepys“ vadovė ir Egidijus Vaitiekūnas iš Kupiškio rajono „Dvarėlio“ teatro.
Festivalyje sulaukta įdomių ir įsimintinų kolektyvų, vyravo džiugi ir šventiška nuotaika, o ją palaikė ir vedėjai – Violeta Laucienė, Rimvydas Latvys ir Dalia Mikalauskienė.

Kupiškio KC Noriūnų laisvalaikio salės informacija
Nuotraukos Aušros Jonušytės

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply