Apžvalgos

Prasiautė lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“

By 23 spalio, 2020 26 spalio, 2020 No Comments

Spalio 7-9 dienomis Kupiškio kultūros centre vyko unikalus, jau trečiasis, lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“. Tiesa, festivalio dangų apgaubė kiek niūrūs debesys, nes dėl rajone uždraustų renginių žiūrovai negalėjo dalyvauti festivalio vyksme. Tomis dienomis Kupiškio kultūros centre vyko spektaklių ir edukacijų filmavimas.

Džiugu, kad šių metų festivalyje dalyvavo ir nuotaikingą atmosferą kūrė: Vilniaus teatras „Lėlė“, šeimos teatras „Lino lėlės“, Kauno valstybinis lėlių teatras, Panevėžio lėlių vežimo teatras, klounų studija „Dulidu“, Klaipėdos lėlių teatras ir lėlių teatras „Avilys“, o šalia Kupiškio kultūros centro buvo sukurta nuotaikinga Babausiuko karuselė, kuri visus kvietė įsiamžinti.

Spalio 6 d. rajono ikimokyklinio amžiaus mokinukus ir pradinukus pasiekė specialiai festivaliui sukurtos Babausiuko spalvinimo knygelės bei buvo paskelbtas konkursas „Nuspalvink mane“. Šiais metais jame dalyvavo apie aštuoni šimtai rajono ugdymo įstaigų mokinių.

Spalio 21-ąją Babausiukas, nešinas gimtadienio torto gabalėliu, kurio viduje slėpėsi  atminties raktas su įamžintais festivalio programos spektakliais, apsilankė šešiolikoje rajono ugdymo įstaigų, kurios trečius metus iš eilės noriai sutiko dalyvauti šiame projekte. Burtu keliu apdovanoti Babausiuko spalvinimo knygeles marginę vaikai, o jiems įteiktos saldžios dovanėlės – Babausiuko šokoladais. Spalio 23-ąją visos surinktos ir nuspalvintos knygelės dalyvavo konkurse, skirtame laimėti pagrindinius lėlių teatrų festivalio „Vaikai ir lėlės“ rėmėjų prizus: net tris „SimBa vaikams“ sukurtas festivalio simbolio lėles ir technikos parduotuvės „TECHasas“ įsteigtą planšetę. Šaunieji prizai iškeliavo į Kupiškio P. Matulionio progimnaziją, mokyklą „Varpelis“, Subačiaus gimnaziją ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinę mokyklą. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems, dalyvavusiems Babausiuko paskelbtame konkurse.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad tradicinis lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“ tapo vaikams labai svarbiu, įkvepiančiu, žadinančiu vaizduotę ir keliančiu teigiamas emocijas bei nepaprastai laukiamu. Babausiukas ir raganaitės atsisveikina su Jumis iki kitų metų!

Projekto autorė – Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba (www.ltkt.lt) ir Kupiškio rajono savivaldybė.

Kupiškio kultūros centro informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply