Skip to main content
Apžvalgos

Praskambėjo 20-asis kapelų festivalis Salamiestyje

By 19 birželio, 201920 birželio, 2019No Comments

   Birželio 16 d. į Salamiestį buvo susirinkę vietiniai muzikantai ir dainininkai, bei iš toliau atvykę svečiai, dalyvauti jubiliejiniame 20-ajame respublikiniame kapelų festivalyje „Atkelkim svečiams vartelius“. Norinčių pasiklausyti muzikavimo ir skambių dainų prisirinko pilnutėlė Kupiškio kultūros centro Salamiesčio padalinio salė.

Renginio pradžioje buvo pasveikinti Antanai ir Antaninos, jiems uždėti vaikinai, linkėta ilgų, turtingų, sveikatos metų. Grojant „Antanų valsą“, varduvininkus šokiui kvietė tautiniais drabužiais pasipuošusios salamiestietės.
Keturias atvykusias kapelas ir du savojo rajono kolektyvus pristatė Kupiškio kultūros centro Antašavos laisvalaikio salės kultūrinės veiklos vadybininkė Alida Kacinauskienė, bei Salamiesčio padalinio salės vadybininkas ir festivalio sumanytojas Almantas Totoris, porinę linksmus nutikimus ir burtus apie antanines.
Šventės dalyvius ir svečius sveikino Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, atvykę su dovanomis ir palinkėjimais sulaukti trisdešimtojo festivalio atnaujintoje Salamiesčio dvaro salėje.
Pirmieji šventę pradėjo šeimininkai Kupiškio kultūros centro Salamiesčio padalinio kapela „Dvaras“ vadovaujama Almanto Totorio, džiugindami susirinkusius.
Po saviškių, pasirodė Anykščių kultūros centro Viešintų skyriaus kaimo kapela „Vingerinė‘ vadovaujama Roberto Raišelio, ne pirmus metus koncertuojanti festivalyje. Jos vadovas žadėjo visada atvykti pas salamiestėnus, kai tik Almantas pakvies.
Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Aušrinė“ vadovaujama Alvydo Čepausko, grojo smagias melodijas ir dainas apie savo kraštą ir žmones. O kai kurios melodijos buvo paties vadovo sukurtos.
Koncertavo Kupiškio kultūros centro vokalinis ansamblis, vadovaujamo Ingos Baniulienės atlikęs lyrines ir smagesnes dainas.
Susirinkusius dalyvius ir žiūrovus išjudino pasirodžiusios paskutinės kapelos Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Rudenėlis“ vadovaujamas Gražinos Krikščiūnienės ir Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“ su vadovu Vytautu Danausku. Jų pasirodymą lydėjo plojimai ir pritariantys balsai iš salės.
Atvykę svečiai ir saviškai buvo apdovanoti Kupiškio kultūros centro direktorės J. Janušonienės pasirašytomis padėkomis. Festivalio sumanytojas ir organizatorius A. Totoris įteikė simbolines dovanas.

Aušros Jonušytės nuotraukos ir informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio