Apžvalgos

Prašvilpė kalėdinis savaitgalis Kupiškyje

By 12 gruodžio, 2015 21 gegužės, 2016 No Comments

 

Europoje vis sparčiau it gripas plinta kalėdinis bumas, kurio metu, likus maždaug mėnesiui iki svarbiausių metų švenčių, miestų centruose sužiba Kalėdų eglutė ir pradeda veikti mugė. Tai nutiko ir Kupiškyje, kuriame 2015 m. gruodžio 12 – 13 dienomis įvyko šventiška kalėdinė mugė.

Kiek žvarbokas šeštadienis sukvietė vietinius ir rajono svečius į kupiškėnų mugę, kurioje pasirodė tik Kupiškio rajonui priklausantys auksarankiai. Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus – Pauliaus Pranckūno sugalvota idėja nepaliko abejingų. Susirinkusiuosius sveikino Kupiškio savivaldybės kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, kuri artėjančių švenčių progra linkėjo pamiršti pykčius, nuoskaudas ir atversti naują gyvenimo puslapį. Šventinės mugės metu buvo galima įsigyti ekologiško medaus, rankų darbo papuošalų, gardžių kepinių, desertų, pačių įvairiausių sūrių. Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, už simbolinį mokestį, kvietė vaišintis karšta arbata, kava ir išskirtiniais, ypatingai skaniais blynais iš „razavų“ miltų. Kupiškėnų mugės metu koncertavo Salamiesčio kapela „Dvaras“ (vad. Almantas Totoris), Subačiaus moterų vokalinis ansamblis „Luknė“ (vad. Irena Jėčiuvienė), energingą šokį padovanojo vaikų ritminių šokių grupė „Svaja“ (vad. Jolanta Užusienienė). Kupiškio rajono etnografinis muziejus kvietė nusifotografuoti su pačiu lietuviškiausiu seneliu – Kalėda. Viso renginio metu susirinkusieji turėjo galimybę balsuoti už originaliausias bendruomenių, įmonių pagamintas eglutes, kurias viešai pamatyti galėjo miesto aikštėje. Renginio pabaigoje balsai buvo suskaičiuoti komisijos ir nugalėtojai buvo apdovanoti. Pagrindinį prizą įsteigė Anykščių plaukimo baseinas „Bangenis“. Pirmai ir antrai vietoms jis padovanojo puikų atsipalaidavimą vandens pramogose. Originaliausia eglutė, kuri užėmė I – ąją vietą buvo Antašavos bendruomenės, II – oji vieta atiteko Skapiškio teatro pagamintai originaliai eglutei ir garbinga III – oji vieta teko Šimonių bendruomenei. Net neabejojama, kad žiūrovams buvo nepaprastai sunku išsirinkti vieną gražiausią eglutę, nes jų buvo viena už kitą gražesnių ir įdomesnių.

Kupiškio kultūros centras sekmadienio popietę kvietė sutikti Vitražų salėje, kurioje vyko paskutinė kalėdinio savaitgalio šventinė programa. „Šamano centro“ ir režisierės Vilijos Morkūnaitės inicijuotas renginys pasipildė gyvąją biblioteka, buvo galima įsigyti artėjančioms šventėms rankų darbo dovanėlių, gauti skaniausių pyragaičių receptų ar net pasidaryti laikiną tatuiruotę, pasisemti naujų idėjų kalėdinėms namų dekoracijoms ir pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos. Savo kūrybos dainas jausmingai atliko kupiškėnė Agnė Lukošiūnaitė, kuri švelniu balso tembru leido pasinerti į apmąstymus ir nors trumpam sustoti nuo kasdienės rutinos. Muzikos popietę papildė svečias, tai Viktorija Simonaitytė iš Kriklinių (Pasvalio r.). Žavi mergina nuo pat vaikystės buvo artima muzikai, todėl siejo savo gyvenimą su ja. Šiuo metu balsingoji Viktorija sėkmingai dalyvauja televiziniame LNK projekte „Lietuvos balsas“. Renginio metu ji įpūtė daugiau kalėdinės dvasios ir leido susirinkusiems atsipalaiduoti bei pasiklausyti šventinio repertuaro.

Kupiškio kultūros centro informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply