Skip to main content
Apžvalgos

Praūžė Užgavėnių šventė Subačiuje

By 7 vasario, 20166 kovo, 2016No Comments

IMG_1798

Kiekvienas metų laikas atneša savito gražumo bei jaukumo. Bet tam, kad visą tai pamatytumėm ir suprastumėm, jie privalo keistis. Nors metai suskirstyti į keturis laikus, o jų kaita turėtų vykti kas tris mėnesius, tačiau kiekvienas lietuvis gali pasigirti Lietuvoje esančia keturių mėnesių žiema ir vienu karštu mėnesiu vasaros. Bet, kad ateitų tą lauktoji vasara reikia nemažai pavargti, visų pirma reikia išvyti žiemą.

Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinys, vasario 7 – ąją, surengė siautulingą „Užgavėnių šventę“, tam kad išvytų kalendorinę žiemą. Joje dalyvavo kaip visada išdidusis Lašininskis – Lašininis ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis Kanapinskis – Kanapinis, o visus susirinkusius stebėjo Gavanas, kuris smalsiai spoksojo, ar kas nuo Lašininio kaklo nepavogė dešrų. Nuo seno Gavanas prižiūrėdavo žmonės ir perspėdavo, kad po Užgavėnių šie negali valgyti lašinių ir riebių mėsos patiekalų. O tiems, kas nusižengdavo, perpjaudavo pilvus ir ištraukdavo suvalgytus lašinius. Tam, kad susirinkusieji žiūrovai, čigoniukės ir įvairios kitos mistinės būtybės po truputį pradėtų ruoštis gavėnei, gaspadinės juos vaišino gardžiais blynais ir karšta arbata.

Užgavėnių metu netruko linksmų šokių, dainų, žaidimų, mįslių. Žiūrovai galėjo pasiskirstyti į komandas, kurios buvo dvi: Lašininio ir Kanapinio. Abu jie turėjo savų gerbėjų, todėl netruko dalyvių linksmuose žaidimuose, tokiuose kaip bato mėtymas į krepšį. Šią užduotį laimėjo sportiškojo Kanapinskio komanda. Mįslių užduotyje galėjo dalyvauti visi norintys, o patys gudriausi buvo apdovanojami prizais. Vėliau buvo sudaryta kompetetinga kaukių vertinimo komisija, kuri renginio metu apžiūrinėjo bei vertino persirengėlius. Šie neliko nepastebėti, o gražiausios, įdomiausios kaukės laimėjo padėkos dovanas. Viso renginio metu netruko linksmos, gyvai atliekamos muzikos, kurią svečiams dovanojo Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio mišrus vokalinis ansamblis „Viešinta“ (vad. Irena Jėčiuvienė) ir naujai susibūrusi Subačiaus padalinio kapela (vad. Darius Jakštonis). Renginio metu komentavo šauni arbitrė-čigonė, (Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė), kuri nuolat skirdavo peštis norinčius Kanapinį ir Lašininį. Galiausiai šventė baigėsi linksmai ir laimingai, o kalendorinė žiema buvo išvyta iš kiemo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupiškio
kultūros centro informacija
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio