Apžvalgos

Rajoninė vaikų ir moksleivių meno šventė

By 1 birželio, 2017 14 birželio, 2017 No Comments

Birželio 1 dieną Kupiškio kultūros centro kieme ir jo prieigose vyko tradicinė rajoninė vaikų ir moksleivių meno šventė, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai „Šitą žemę man likimas dovanojo“ (režisierė Vilija Morkūnaitė). Šiųmetės šventės tikslas – ne tik pasidžiaugti atlikėjišku vaikų ir jaunimo menu, bet ir pristatyti visuomenei neformalių veiklų ugdymo įstaigose įvairovę.  Veiklas mokyklos pristatė „Kūrybiškumo alėjoje“, tiesa smarkokas vėjas pakoregavo „alėjos“ įsikūrimo vietą – iš lauko daugelis persikraustė į kultūros centro vidų, kur galėjo saugiau veiklas demonstruoti ir bendrauti su žingeidžiais žiūrovais. O buvo tikrai į ką pasižiūrėti ir patiems savo jėgas išbandyti, tai ir robotikos būrelis, ir „skrebinimo“ pamokėlės, neįtikėtini darbai iš popieriaus, molio, lėlių teatro paslaptys, mokyklos laikraščio žurnalistinė veikla, jaunųjų šaulių prisistatymas ir pan. 

Prie trispalvių balionų kekėmis papuoštos Kupos upės įsikūrę žiūrovai smagiai pasitiko į koncertinę erdvę atžygiavusią koncerto dalyvių eiseną. Vedami Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestro bei šokančių merginų grupės šokėjai ir dainininkai įsikūrė savo vietose ir prasidėjo koncertas. Jo pradžioje Kupiškio kultūros centro jaunimo teatro studijos ir Povilo Matulionio progimnazijos dramos būrelio nariai atliko teatralizuotą kompoziciją pagal G. Paškevičiaus dainą, kurios pirmosios eilutės ir pasirinktos šventės pavadinimui. Visi esame savos gimtinės ir savo tėvynės vaikai ir šią žemę mums „likimas dovanojo“, ar sugebėsime ją priimti, kaip dovaną, priklausys nuo mūsų pilietinių ir moralinių nuostatų. Kaip įvadas į kitų metų Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą, prie oro balionų buvo pririšti 99 linkėjimai Lietuvai. Na, o koncerte, kaip ir kasmet, matėme šokančius, dainuojančius bei muzikuojančius rajono ugdymo įstaigų, Kupiškio kultūros centro  bei Meno mokyklos auklėtinius. Patys mažiausieji – darželinukai nukėlė mus visus į taip laukiamos vasaros šviesą ir šilumą, jaunučių chorui atliekant dainą „Vasara“, mažieji, vedini savo auklėtojų, (kurios šį kartą atrodė, kaip linksmi „šimtakojai“), pasivertę vabaliukais, drugeliais bei gėlytėmis, atskubėjo į vasaros pievą, kurioje pripiešė daug spalvingų gėlyčių. Energingi ir šmaikštūs koncerto vedėjai, Lukas ir Viktorija, atliko ir šviečiamąją misiją- klausinėjo vaikų, kas žino, kaip atrodo karvė ir kas yra ją matę? Na, kad visiems būtų aišku, kaip ji atrodo, jaunimo teatro studijos dalyviai suvaidino muzikinį etiudą „Įnoringa karvė“.

Koncerto metu buvo paskelbtos ir dvi svarbios žinios: kas laimėjo konkursus „Gera mokykla 2016“ ir „Saugiausia mokykla 2016 -2017“. Laimėtojus paskelbė ir apdovanojo Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, vicemeras Aurimas Martinka, kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, skyriaus darbuotojas Vytautas Knizikevičius bei Kupiškio policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas. „Gera mokykla“ tapo Kupiškio Almos Adamkienės Šepetos pagrindinė mokykla, na, o „Saugiausios mokyklos“ titulą pelnė Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazija. Koncerto pabaigoje, prieš finalinę dainą „O mes vaikai“, kurią atliko jungtinis choras su solistais, kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja padėkojo visiems kolektyvų vadovams, apdovanodama juos „Karūnos“ šokoladu, linkėdama sveikatos, stiprybės karčiai saldžiame mokytojo darbe. Paskutiniu šventės akordu tapo visų dalyvių ir žiūrovų dalyvavimas nacionalinėje apsikabinimo ir tolerancijos akcijoje „Taikos glėbys“. Šiemet akcijoje dalyvavo visos savivaldybės ir masiškumu buvo siekiama Gineso rekordo.  Didelis pulkas žmonių, nešini oro balionais su linkėjimais Lietuvai nukeliavo į  pievą priešais Meno mokyklą. Čia, sulaukę 20 val., oficialaus akcijos laiko, visi apsikabinome ir paleidome į dangų linkėjimus savo Tėvynei. Akcija buvo filmuojama iš paukščio skrydžio drono pagalba. Štai taip linksmai ir draugiškai pasitikome atėjusią vasarą.

Šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems kolektyvų vadovams.

 

Kupiškio kultūros centro informacija

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply