Skip to main content
Apžvalgos

Regioninė muzikantų šventė „Ups – dra – la – la“ Skapiškyje

By 22 lapkričio, 2018No Comments

     Lapkričio 16 dieną Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinys devintą kartą žmones sukvietė į tradicinę regioninę muzikantų ir dainininkų šventę „Ups – dra – la – la“. Renginio rengėjai buvo kiek sunerimę organizuodami trijų meno kolektyvų pasirodymą,- atrodė, kad jų per mažai. Situaciją išgelbėjo netrumpos visų koncertavusių meno kolektyvų programos bei pačių skapiškėnų  staiga suburtas muzikantų ir dainininkų kolektyvas, kuriam vadovauja naujoji meno vadovė Virginija Skupienė. Debiutantai paruošė švelnų romantinį kūrinį.

   Renginiui pasirinkta mažoji salė, kuri vos talpino žiūrovus, buvo ne tik šiltesnė ir jaukesnė, bet ir suteikė betarpiškumo. Renginio pradžioje šmaikščiai prisistatė ir šviežių sulčių muzikiniams kolektyvams įteikė Kupiškio kultūros centro administracijos atstovas Kęstutis Matelis.

    Koncertą pradėjo skapiškėnų seni bičiuliai – muzikos grupė „Nostalgija“ iš Kupiškio, vadovė Vaiva Mališauskienė ir grupės siela Rimas Adomauskas kartu su savo šauniąja komanda. Jų atliktos dainos maloniai nuteikė ir kitus šventėje dalyvavusius atlikėjus.

     Į šventę buvo pakviesti ir artimiausi kaimynai iš Panemunėlio – moterų vokalinis  ansamblis „Gaja“. Moteris į vieną būrį sujungė buvęs Skapiškio kultūros namų meno vadovas Stasys Sabaliauskas. Panemunėlietės koncertuodamos priminė mums svarbią datą – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jų paraginti, visi žiūrovai atsistojo ir, susikibę rankomis, drauge dainavo Antano Baranausko „Giedu dainelę…“. Su trenksmu ir savitu betarpišku muzikavimu pas mus atvyko „Kriauna“ iš Kriaunų ir kapelos vadovas Alvydas Fijalkauskas. Norėdami garsinti savo žmones ir savo miestelį, jie pasirinko kolektyvui pavadinimą „Kriauna“. Tai kartu ir šalia tekančio upelio pavadinimas. Šis meno kolektyvas sužavėjo profesionaliu muzikavimu ir kūrybinėmis improvizacijomis.

    Koncerto pabaigoje vieną dovaną – iš trijų dalių susidedantį paveikslą, skyrėme visiems trims kolektyvams, su palinkėjimu, kad visiems trims meno kolektyvams tektų kuo dažniau susitikti koncertuose. Susirinkusius sveikino ir gero balso linkėjo daugiametis renginio rėmėjas ir palaikytojas Skapiškio seniūnijos seniūnas Valdas Juškevičius.

   Po renginio, draugiškai susirinkę prie arbatos, dalyviai išdainavo, kas dar buvo neišdainuota ir išsisakė apie kūrybingą bendravimą tarp visų kolektyvų narių.

Iki susitikimo kitais metais, dešimtojoje, jubiliejinėje muzikantų šventėje „Ups – dra – la – la“ Skapiškyje.

Skapiškio padalinio informacija.

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio