Skip to main content
Apžvalgos

Regioninis vokalinių ansamblių festivalis „Dainuoju Lietuvai“ Noriūnuose

By 29 kovo, 2022No Comments

 

 

Š. m. kovo 12 d. Noriūnuose vyko renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai – Kovo 11-tąjai paminėti. Renginio vedančioji Irena Gasparonienė festivalį pradėti pakvietė visus sugiedant Lietuvos valstybės himną. Ši data – viena iš pamatinių mūsų istorijoje, kada laisvės troškimas, susitelkimas ir tikėjimas savo tauta padarė stebuklą. Buvo paminėti ir įvykiai Ukrainoje, kurie dar kartą įrodo, kad laisvė nėra duotybė, kad už ją tenka kovoti, ją ginti. Bet šiuo metu negalima pamiršti ir mūsų emocinės savijautos, todėl ir ryžtasi pakviesti į jau tradiciniu tapusį vokalinių ansamblių festivalį Dainuoju Lietuvai. Kiekvieno kolektyvo viena daina skiriama Lietuvai.

Festivalį pradėjo šventės šeimininkai – Noriūnų padalinio moterų vokalinis ansamblis „Naktakė,(vad. I. Jėčiuvienė). Puikias dainas iš dar ruošiamos kroatiškų dainų programos dovanojo Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vad. K. Valionis). Visada kelią į žiūrovų širdis randa Subačiaus padalinio moterų vokalinio ansamblio „Luknė (vad. I. Jėčiuvienė) atliekamos dainos. Savo daugiabalsiškumu džiugino Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Širdies melodija (vad. R. Lapienienė). Ypač jautriai sutikta Noriūnų kultūrinio padalinio moterų atlikta daina ukrainiečių kalba.

Kupiškio kultūros centro direktorė J. Janušonienė visus dalyvius ir žiūrovus pasveikino su Kovo 11-tąja – mūsų laisvės diena. Kadangi 2022 – tieji metai tai Lietuvos jaunimo metai, direktorė atvežė padėkas ir dviems Noriūnų padalinio jaunimo atstovams, kurie aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime. Tai Adelė Matukaitė ir Ignas Valiukas. Jų laukia ne tik padėkos raštai bet ir skėčiai su kultūros centro simbolika bei mažos dovanėlės. Padėkomis bei saldžiomis dovanomis buvo padėkota ir festivalyje dalyvavusiems kolektyvams.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio