Skip to main content
Apžvalgos

Renginys Subačiuje „Sukaupta kartų istorija – mūsų išlikimas“

By 28 rugpjūčio, 20188 spalio, 2018No Comments

   Šeštadienio popietė prasidėjo Šv. Mišiomis už gyvus ir jau Anapilin iškeliavusius Subačiaus gyventojus, Šv. Pranciškaus Asyziečio bažnyčioje, kurias aukojo  klebonas Vidmantas Bloškis. Po pamaldų visi skubėjo į Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio didžiąją salę. Vestibiulyje visų žvilgsnius kaustė ir kėlė didžiulį susidomėjimą, tvarkingai pagal alfabetą išdėliotas rašytinis iš bažnytinių knygų surinktas, XVIII a. pab. – XX a.pr. archyvas.   

   Susitikimą – konferenciją pradėjo šį archyvą suskaitmeninęs, garbingas svečias iš Kauno – Osvaldas Janonis, kuris yra Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos globėjas, mokslininkas – bibliografas, kraštotyrininkas, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narys, knygų autorius ir sudarytojas, Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto dr. afiliuotas profesorius. Profesorius perskaitė trijų dalių pranešimą tema „Paieškos apie XVIII a. pab. – XX a. pr. Subačiaus krašto gyventojus, šaltiniai ir jų naudojimas kraštotyros darbe“. Kartu su svečiu atvyko viešnia iš Panevėžio – kraštotyrininkė, Panevėžio rusų kultūros centro pirmininkė Valentina Vatutina.

   Apie Subačiaus parapiją, jos dydį, kartų istorijos skirtumus pasisakė Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Vidmantas Bloškis.

   Subačiaus bendruomenė šiais metais mini savo veiklos 10-etį, todėl pirmininkė Neringa Klimavičienė visiems susirinkusiems pristatė nuveiktus darbus, organizuotus ir organizuojamus tradicinius renginius, socialines akcijas, įgyvendintus projektus, kurių dėka  sustiprinta bendruomenės materialinė bazė, prisidėta prie šeštus metus gyvuojančio moterų klubo „O vakarai ilgi…“ nuoseklesnės veiklos, aktyvinamas visų norinčių subatėnų kultūrinis, sportinis gyvenimas. Šioje informacinėje konferencijoje nebuvo dirbama darbo grupėse, tačiau iš girdėtų pranešimų buvo gauta daug vertingos informacijos. Diskusijos buvo perkeltos į trečiąją renginio dalį, o konferenciją reziumavo Subačiaus seniūnijos seniūnas Vidmantas Paliulis. Į malonius prisiminimus nukėlė 2012 metais sukurto kino filmo „Subačius kartų akimis“ peržiūra.

   Smagiai nusiteikę renginio dalyviai mažojoje salėje bendravo prie arbatos puodelio ir suneštinių vaišių.  Kiekviena praėjusi diena – tai jau istorija, kuri prasideda nuo šeimos, bendradarbių, draugų. Šeimos istorijos tyrinėjimas, labai svarbus ir naudingas dalykas, nes sukūrus šeimos medį ir archyvą, galima išsaugoti ateities kartoms. Kokia ji bus priklausys tik nuo mūsų…

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio