Skip to main content
Apžvalgos

Sausio 13-oji Laičių padalinyje

By 13 sausio, 2017No Comments

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje  žuvo 14 taikių ir neginkluotų žmonių.

Šiandien, kaip ir daugelis žmonių, susirinkome į Kupiškio kultūros centro Laičių padalinį prisiminti tuos įvykius, kurie vyko prieš 26-erius metus. Nedera pamiršti tų, aukojo savo gyvybes, jomis rizikavo tam, kad šiandien Lietuva būtų laisva. Tai – didžiausia Lietuvos pergalė.

Laičių padalinys prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija” ir ryte įžiebė languose žvakutes, o 13 val. gyventojai rinkosi į Laičių padalinį pasidalinti prisiminimais.

„Anų dienų prisiminimai skirtingi, nes skirtingo amžiaus buvome. Vieniems buvo gal tuo metu tik penkiolika, kitiems truputį daugiau. Vieni buvo moksleiviai, kiti studentai, treti sukūre šeimas augino vaikus. Gyvenantiems tuo metu kaime situacija nebuvo tokia aštri ir kelianti baimę, nei kad mieste, kada matai gatvėmis važinėjančius tankus. Žūti niekas nebijojo, bet ir negalvojo, kad gali tankai važiuoti ant taikių beginklių žmonių”, – dalinosi S. Mažylienė, tuo metu studijavusi Vilniuje.

R. Ivanauskienė tuo metu taip pat jau buvo studentė, bet tuo metu buvo grįžusi namo pas tėvus, ir kartu su tėvais įvykius stebėjo per televizorių.

Ž. Andrijauskienei tuo metu tebuvo vos penkiolika ir įvykius stebėjo per televiziją, bet kaip pati sako: „Niekada nepamirš E. Bučelytės žodžių, kad kareiviai jau televizijoje ir tuoj mūsų galite nebematyti”. Laičių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Jelena Valkauskienė susirinkusiems padėkojo įsegdama simbolines neužmirštuoles ir palinkėjo išlikti patriotiškiems.

Kupiškio kultūros centro Laičių padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio