Skip to main content
Apžvalgos

Senovinių vestuvių papročių vakaronė Noriūnuose

By 29 sausio, 201817 sausio, 2019No Comments

   Tautiškumas yra įgimtą vertybė, bet jai reikia toliau augti, plėstis ir tvirtėti kiekviename žmoguje. Gyvenant  savo krašte išlaikyti  tautiškumą nesunku, bet tam reikia sąmoningų  mūsų pastangų – saugoti ir puoselėti tautos kultūros paveldą,  šeimos tradicijas, kalendorinių švenčių raišką, šokius, muziką, dainas, tautosaką, liaudies pasakojimus. Tai yra tautiškumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas bei pasididžiavimas savo tautos kultūra.  

   Ryškiausias tautiškumo išsaugojimo ir kultūrinio paveldo  įprasminimo pavyzdys Kupiškyje yra Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“ (vad. Alma Pustovaitienė). Jo dalyviai sąmoningai siekia, kad  tradicijos grįžtų į šiuolaikines vestuves, moko prasmingai jas švęsti, įtraukia jaunimą į senovines apeigas, supažindina poras su vestuvių papročiais ir padeda juos atlikti.

   2018 m. sausio 26 d.  į Kupiškio KC Noriūnų laisvalaikio salę jos darbuotojai pakvietė svečius  – folklorini ansamblį „Kupkėmis“ su programa „Trėjos kupiškėnų  vesėlios“.) 

   Vakaronė, skirta senovinių vestuvių papročiu tradicijoms  pavyko puikiai. Susirinkusius žiūrovus džiugino spalvingi tautiniai kostiumai, puikūs ansambliečių balsai ir skambios vestuvių melodijos. Graži ir sklandžiai skambanti kupiškėnų tarmė grąžino žiūrovus geru šimtmečiu atgal. Jie su užsidegimu ir įsijautę stebėjo vaidinimo eigą, kartu pergyveno ir juokėsi…

   Vaidinimui pasibaigus buvome dėkingi už galimybę prisiliesti prie  kupiškėnų tarmės,  aukštaičių krašto šokių, kupiškėniškos  instrumentinės muzikos, sutartinių.  Vakaronę užsibaigėme smagiu pasisėdėjimu prie bendro stalo.  Žiūrovai aktyviai bendravo su „Kupkėmio“ kolektyvo nariais, kartu šoko šokius ir dainavo dainas.

Kupiškio KC Noriūnų laisvalaikio salės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio