Skip to main content
Apžvalgos

SENŲJŲ METŲ PALYDOS SU ANTIKINIO TEATRO PRIESKONIU

By 16 lapkričio, 201831 gruodžio, 2018No Comments

Šiais metais Senųjų metų palydų muzikinio spektaklio kūrėjai atsigręžė į senovės graikų mitologiją. Ieškoti klasikinės istorijos paskatino pagrindinio kviestinio solisto asmenybė. Šiemet dalyvauti renginyje sutiko Jonas Sakalauskas, buvęs grupės „El Fuego“ narys, dabartinis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius. Su juo scenoje matysime šešiametę dukrytę Vakarę. Jonas ir Vakarė savo dainomis žiūrovus papirko pavasarį rodytame LRT projekte „Du balsai – viena širdis“. Jonas neslepia, kad dabar jau Vakarę dažnai pasiima į savo koncertus ir scenoje ji gėlių gauna daugiau už jį.

Gruodžio 29 d. beveik šimtas atlikėjų Kupiškio kultūros centro salėje pasakos gerai žinomą mitą apie graikų titaną Prometėją, dovanojusį žmonijai išsigelbėjimą – ugnį. „Šioje istorijoje ugnis – tai žinių simbolis. Žmones link dievų kilstelėjo būtent žinojimas, mokslas, veržlumas, kūrybos ugnelė. Todėl Olimpo gyventojai ir pasmerkė Prometėją myriop – juk sėdintieji ten, viršuje, visada jaučiasi ypatingi ir baudžia visus, bandančius jiems prilygti. Prometėjo istorija išties labai gili, turinti daug aspektų,“- kalbėjo režisierė Neringa Danienė.

Muzikinis spektaklis bus kupinas užuominų į antikinio graikų teatro struktūra. Pagrindiniai pasakotojai (protagonistas ir antagonistas), choras, dialogai tarp aktorių ir choro… „Žinoma, mes neturime didelio amfiteatro, ir negalime į mūsų sceną sutalpinti didelio choro, bet visko bus po truputį. Visada stengiamės nesikartoti, nustebinti žiūrovą, tad čia bus vėl truputėlį kitaip. Be to, visos tokio pobūdžio istorijos labai didingos, tad neišvengiamai ir spektaklio muzikinis „takelis“ bus įspūdingas,“- žadėjo Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

Tradiciškai renginyje dalyvaus beveik 50 jaunųjų Kupiškio šokėjų, dainuos, vaidins ir įvairius vaidmenis kurs kelios dešimtys jau matytų ir naujų veidų – miesto ir rajono bendruomenės narių. Kupiškio choreografų komandą pastiprins jauna choreografė, A. Cholinos trupės šokėja Ieva Balčiūnaitė, kupiškėnams jau šiek tiek pažįstama iš kai kurių anksčiau vykusių panašių projektų. Scenografiją kuria menininkas Marius Skrupskis ir Kultūros centro dailininkė Ingrida Rudzinskienė.

Organizatoriai teigia jau jaučiantys didelį susidomėjimą renginiu, tad jau nuo lapkričio 20 d. iki pat gruodžio bus galima rezervuoti bilietus. Galite tai padaryti telefonu (8 459) 35 679, el. paštu kasa@kupiskiokultura.lt arba tiesiog užėję į Kupiškio kultūros centro bilietų kasą. Laisva prekyba bilietais prasidės gruodžio 3 d.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio