Apžvalgos

Šepetoje gražiai paminėta tradicinė kaimo šventė

By 26 rugpjūčio, 2017 30 rugpjūčio, 2017 No Comments

Šepetos kaimo šventė ,,Gandrai visada grįžta namo“ vyko š. m. rugpjūčio 26 d. Šventėje dalyvavo nemažas būrys vietinių gyventojų bei kaimo svečių, atvykusius aplankyti giminaičių ar tiesiog sudalyvauti vasaros uždarymo šventėje.
Šventę pradėjo Kupiškio raj. sav. viešosios bibliotekos Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkė Neringa Paukštienė. Ji visus šventės svečius ir dalyvius pakvietė į laikiną meno galeriją, įrengtą kultūros namelyje, kurioje buvo atidarytos 3 autorinės parodos. Tai Šepetos kaimo gyventojos, buvusios ilgametės kultūros darbuotojos, saviveiklininkės Gražutės Valaitienės mezginių paroda, buvusio mokyklos direktoriaus ir darbų mokytojo, šepetiškio Jono Grigalionio medžio darbų paroda ir Šepetoje augusio ir baigusio pagrindinę mokyklą Vytauto Pastarnoko tapybos paroda. Parodų atidarymo metu skambėjo vietinės poetės Genovaitės Koriznienės poezija.
Kaskart, vykstant kaimo šventei, Šepetos gyventojai ir svečiai, sukviečiami bendrai maldai. Šventės dieną oras buvo puikus, todėl Šv. Mišios buvo laikomos Kupiškio kultūros centro Šepetos padalinio kiemelyje. Visi gyventojai ir šventės svečiai, o ypač senjorai, liko patenkinti Kupiškio parapijos klebono dek. kun. mgr. Mindaugo Kučinsko ir vargonininko Marijano Remeikio apsilankymu Šepetoje.
Šventėje koncertavo gausus Kupiškio kultūros centro Šepetos padalinio ir Subačiaus padalinio saviveiklininkų būrys. Koncerto svečiai, atlikėja Miglė Pivoriūnaitė ir jaunimo grupė ,,Operatyvūs“ džiugino ne vieną šventės lankytoją. Na, o jaunimo diskotekoje dainavęs merginų duetas Martyna Valaitytė ir Gabija Lengvenytė bei groję Kupiškio jaunimo centro didžėjai, kvietė visus linksmai pasišokti.
Šventėje buvo galima ne tik pasiklausyti puikaus koncerto, paganyti akis parodose, pasišokti dirkotekose, bet ir laimėti vertingų prizų. Pirmą kartą, bet tikimasi, kad ne paskutinį, Šepetoje vyko kovos durpių baseine. Pirmosios vietos laimėtojas gavo pagrindinį UAB ,,Durpeta“ įsteigtą prizą, t. y. 7 dienų poilsį Šventojoje 2 asmenims, poilsio namelyje ,,Durpininkas“. Antrosios vietos laimėtojas gavo paguodos prizą, įsteigtą privataus rėmėjo, 30 eurų vertės čekį, apsipirkti prekybos centre. Abu prizus laimėjo Šepetoje gyvenanti šeima Kristina ir Laimonas Špiegiai. Vaikų grupėje, įsteigtą privataus asmens prizą, baseiną, kuriame ir vyko kovos, laimėjo Šepetos A. Adamkienės pagrindinės mokyklos mokinė Gintarė Martišiūnaitė.
Šepetos kaimo šventę vainikavo fejerverkai, kuriuos žiūrovams padovanojo nuolatinis Šepetos švenčių rėmėjas Paulius Talačka. Pastarasis finansavo kai kurių šventės dalyvių pasirodymus. Prie jo prisidėjo ir Šepetos bendruomenės pirmininkas Ričardas Zabarskas bei Šepetos gyventojos Lina Stankevičienė ir Lina Gaidamavičienė. Šventės rėmėjai gavo padėkos raštus ir kitos šventės rėmėjos Danutės Petrušauskienės dovanotą medų. Buvo ir kitų rėmėjų, kurie rėmė gėlėmis, namine duona, daržovėmis ir kt.
Kad šventė įvyktų ir būtų tokia šauni, dirbo daug žmonių, ypatingai, kelias dienas prie Šepetos kultūros namelio plušėjo vaikai ir jaunimas – mūsų kaimo pasididžiavimas – tikri savanoriai, kurie niekada neprašo jokio atlygio už padarytus darbus. Šventės metu visi jie gavo didelį šakotį, padovanotą šventės viešnios Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės bei UAB ,,Durpeta“ įsteigtas dovanėles. Šventėje plušėjo ne vienas suaugęs savanoris, tai nuolatinė pagalbininkė rengiant šventes, Šepetos kaimo gyventoja Aušrinė Petrauskienė, saviveiklininkė Kristina Špiegienė, moterų vokalinio ansamblio ,,Atgaiva“ moterys bei kt. pavieniai asmenys. Visi jie gavo po didžiulį UAB ,,Durpeta“ durpių maišą ir kitas dovanėles.
Šventę vedė Šepetos gyventojos Gražutė Valaitienė ir buvusi Šepetos A. Adamkienės pagrindinės mokyklos moksleivė Fausta Talačkaitė.
Šventės partneriai – Kupiškio raj. sav. viešosios bibliotekos Šepetos padalinys.
Šventės draugai – Šepetos A. Adamkienės pagrindinė mokykla.
Iki šiol kaimo šventės Šepetoje vykdavo kas 2 metai, bet nuo šių metų nutarta daryti kasmet, tuo pačiu laiku – paskutinio vasaros mėnesio paskutinį savaitgalį, kadangi ši šventė kaskart susilaukia didžiausio dėmesio iš vietinių gyventojų bei jų giminaičių.

Informaciją paruošė ir šventę rengė Kupiškio kultūros centro Šepetos padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Vaiva Mališauskienė.
Nuotraukos: Kupiškio kultūros centro.

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply