Skip to main content
Apžvalgos

Siautulinga Užgavėnių šventė Subačiuje

By 26 vasario, 20171 kovo, 2017No Comments

Linksmą žiemos išvarymo šventę kupiškėnišku maršu pradėjo Kupiškio KC Subačiaus padalinio kapela „Ciongas“. Visus susirinkusiuosius pasveikino Lašininis ir Kanapinis. Po nuotaikingo jų „pasipešiojimo“ žodžiais, smagios polkos žingsniu pasisukti pakvietė kapela.

Vėl ginčijosi dabartinis žiemos saugotojas Lašininis ir pavasario belaukiantis Kanapinis, kol neiškentęs Lašininis pasikvietė savo mielas ponias iš mišraus ansamblio „Viešinta“ su „Čigonų“ daina.

Nespėjus nutilti dainos akordams, vėl Kanapinis piktas kalbėjo, jog pajudėti, pasportuoti, čia tai gėris, o ne ryti kaip besočiam ir visus pakvietė  į ratelį  „Kepė, kepė močia blynus“.

Po jo kantrybė trūko Lašininiui, kuris kvietė vyriškai kautis. Sunkioje kovoje nugalėjęs Kanapinis bei prie jo šalia buvęs velnias visus pakvietė į loteriją be pralaimėjimo. Čigonas (Darius Jakštonis) pakvietė smagiai pajudėti ir dalyvauti žaidime „Suk suk ratelį“. Lašininis nors ir nugalėtas, tačiau būdamas svetingas, susirinkusiuosius kvietė skanauti blynų. Jam pritarė ir Kanapinis siūlęs valgyti blynų tiek, kad pilvas būtų kietesnis už kaktą!

Smagi „Vailokinė“ polka, po kurios buvo apdovanoti gražiausių kaukių autoriai. Kai saldžiosios dovanos buvo išdalintos,  Kanapinis kartu su šventės dalyviais šaukė:

– „Žiema žiema, bėk iš kiemo“. Žiemos išvijimą užtikrino „Viešintos“  daina  apie šaltą žiemą. Norintieji fotografavosi su nuotaikingais Užgavėnių personažais – čigonais, velniais, raganomis ir kitomis mistinėmis būtybėmis. Skambėjo muzika, šventės dalyviai skanavo šeimininkų – raganų iškeptus blynus.

Šventė buvo graži, nes ją ruošė Kupiškio KC Subačiaus padalinys, Subačiaus bendruomenė ir moterų klubas “O vakarai ilgi…“.

Už įamžintas renginio akimirkas dėkojame Povilui Vireliūnui ir Genutei Vaičikauskienei.

 

Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio