Skip to main content
Apžvalgos

Šimonių padalinio Užgavėnių renginių ciklas „Žiema žiema, bėk iš kiemo“

By 19 vasario, 2022No Comments

 

Laumės, aitvarai, velniai
Jus užpuolė nelauktai!

Nors iki Užgavėnių dar visa savaitė, bet žiemos išvarymo šventei reikia pradėti ruoštis jau dabar, daug skaniai ir riebiai valgyti, kad būtume stiprūs, kad kaip reikiant išgąsdintume žiemą. Tad Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio komanda surengė  Užgavėnėms skirtą renginių ciklą „Žiema žiema, bėk iš kiemo“.

Vasario 19 dieną 11,30 val. Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio languose pradėjo šypsotis ir linksminti praeivius Užgavėnių personažų kaukės. Tai per dvidešimt metų Virginijos Skupienės papje maše technika pagaminta Užgavėnių kaukių paroda. Velniukai, raganos, laumės ir viena medinė kipšiuko kaukė kviečia miestelio gyventojus pasigrožėti paroda ir tamsiu paros metu, nes jos apšviestos ir žybčioja tamsoje.

Tą pačią dieną 12 val. vyko Užgavėnių kaukių edukacinė popietė ,,Mano Užgavėnių kaukė“. Kultūrinės veiklos organizatorė Danguolė Paliulienė pasakojo ir mokė kaip Užgavėnių kaukes pasidaryti patiems. Linksmai šnekučiuodamiesi apie papročius, tradicijas, popietės dalyviai išbandė papje maše techniką ir panaudoję antrines žaliavas bei klijus sukūrė linksmas čigoniukės, velnio bei aitvaro kaukes.

Dėkojame Virginijai Skupienei už įspūdingą parodą, Šimonių miestelio bendruomenei ir jos pirmininkei Laimai Bubinienei už dalyvavimą ir palaikymą.

Susitikime Užgavėnių šventėje ,,Užgavėnių šėlionės“ vasario 26 dieną 12 val. ir galutinai išvarykime pabodusią žiemą.

Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio informacija.

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply