Skip to main content
Apžvalgos

Šimonyse šurmuliavo tradicinė Žolinės šventė

By 16 rugpjūčio, 2018No Comments

   Kiekviena tauta turi savo tradicinių švenčių lobyną, prasiveriantį visais metų laikais. Lietuvoje viena didžiausia vasaros švenčių – Žolinė. Tai diena, kuomet švenčiama visuotinė augmenijos branda ir dėkojama už naują derlių. Nuo seno lietuviai tikėjo gamtos ir augalų galia. Žolinės – tai metas, kai susitinka vasara ir ruduo. Buvo tikima, kad šią dieną būtinai reikia susitikti su draugais ir giminėmis, kitaip visi metai bus blogi. Ir iki šių dienų išlikęs paprotys, jog per Žolinę reikia aplankyti draugus, artimuosius bei neštis į bažnyčią pašventinti žolynus – kaip padėką Aukščiausiąjam, o paskui juos naudoti nuo netikėtai užklupusios ligos ar gyvuliams smilkyti, kad jie augtų sveiki.

   Liepos 15 d., į Žolinės šventės renginių ciklą, kurį organizavo Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinys, Šimonių seniūnija, Šimonių bendruomenė bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, suplūdo gausus būrys žiūrovų. Pagrindinėje gatvėje dūzgė šventinė mugė, Šv. Mišios buvo laikomos net du kartus, vyko pramogos vaikams, bendruomenė vaišino gardžia sriuba, žiūrovai lepinosi saulėtu oru ir menine programa. Šių metų Žolinės šventėje skambėjo žavaus vietos jaunimo – Gabrielės, Viktoro ir Mato – gyvai atliekama muzika ir dainos, vyresniuosius arčiau scenos sutraukė Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio moterų vokalinio ansamblio „Luknė“ ir Naivių laisvalaikio salės moterų vokalinio ansamblio „Obelėlė“ (vad. Irena Jėčiuvienė) atliekamos lietuviškos, širdžiai mielos dainos. Naują programą pristatė ir šeimininkės – Šimonių padalinio moterų vokalinis ansamblis „Šilagėlė“ (vad. Virginija Skupienė).

   Kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštais bei renginio rėmėjų, Zitos Naciuvienės ir Renatos Vilimienės, įsteigtomis gėrybėmis – saldžiu sūriu ir medumi. Šventėje dalyvavo bei organizatorius, kolektyvus palaikė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė. Renginį vedė Kupiškio kultūros centro Informacijos ir sklaidos skyriaus vadovė Karolina Vaižmužytė.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio