Skip to main content
Apžvalgos

Širdis virpino „Eglė žalčių karalienė“

By 14 vasario, 2017No Comments

Meilės dieną Kupiškio kultūros centras kvietė praleisti drauge, stebint vieną gražiausių poetes Salomėjos Nėries  pasakos – poemos inscenizaciją „Eglė žalčių karalienė“. Ši meilės istorija, režisierės Neringos Danienės rankose, atgimė su jungtine kūrybine komanda iš Kupiškio ir Rokiškio. Pagrindiniai jaudinančios istorijos aktoriai: Eglė – Irmina Puipaitė (Kupiškis), Žilvinas – Ramūnas Godeliauskas (Rokiškis). Specialiai jiems, jausmų tvirtumo simbolį – dvi tviskančias karūnas iš žalvario, sukūrė kalvis Audrius Laucius (Kupiškis).

Spektaklyje vaidino, dainavo ir šoko apie 70 atlikėjų – abiejų rajonų teatralai, Kupiškio kultūros centro šokio studija „Račiupėlis“ ir folkloro ansamblis „Kupkėmis“, Kupiškio P. Matulionio progimnazijos etnokultūros būrelio „Zbitkai“ nariai, Rokiškio choreografijos mokyklos balerinos bei pavieniai asmenys, panorę prisidėti prie kūrybinio proceso, išbandyti save ir maloniai nustebinti artimuosius. Jauniausiajai aktorei, vaidinsiančiai Drebulėlę (Elzei) – vos šešeri.

Spektaklis buvo kupinas įvairiausių emocijų:  nuostabios meilės, vaikiško juoko, namų ilgesio, netekties… Jausminga istorija skleidėsi dviejose erdvėse: paprastu ir aiškiu gyvenimo suvokimu alsuojančioje Žemėje, kuriai skambesį suteikė Astos Mičelienės kanklėmis atliekami lietuvių liaudies ir šiuolaikiniai kūriniai, bei mistiniame Jūros pasaulyje, į kurį nukėlė Oksanos Sadauskienės smuiko improvizacijos.

„Ši legenda unikali tuo, kad ji ras kelią ir į jaunų įsimylėjėlių, ir į stebuklo išsiilgusio vaiko, ir į intelektualaus vyresnio žiūrovo širdis. Labai universali ir daugiaplanė, labai jausminga ir lietuviška istorija, verta gintarinės karūnos“,- sakė spektaklio režisierė.

Kupiškio kultūros centro informacija

Foto: Sigitas Malinauskas

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio