Skip to main content
Apžvalgos

Šiurpnaktis

By 30 spalio, 2023No Comments

Šiurpnaktis yra laikotarpis nuo sutemų iki ryto, kai natūralios šviesos visai nebelieka ir karaliauja tamsa. Šiam laikotarpiui Kupiškio kultūros centro darbuotojai kvietė pasiruošti iš anksto. Spalio 25 dieną vyko moliūgų skaptavimo edukacija „Moliūgų šviesa vėlių takui“. Edukacijoje dalyvavo NVŠ programos Įsivaizduoti paprasta dalyviai ir jų klasės draugai, talkino NVŠ programos Kūrybos cechas dalyviai. Lietuviškais ženklais skaptuotų moliūgų apsupty uždegę simbolines atminties žvakeles savo mirusiems artimiesiems, visi edukacijos dalyviai ne tik prisiminė, bet ir pasakė savo artimų mirusiųjų vardus. Kai kurie vaikai pasakė ne tik senelių, bet ir savo prosenelių vardus ir tai – nuostabu. Įsitikinome, kad nesvarbu kokia forma, svarbu apie ką su vaikais kalbatės. Todėl kalbėkitės, pasakokit, kas yra svarbu ir visom šventėm užteks vietos po saule.

Spalio 27 dieną aštrių pojūčių mėgėjai buvo pakviesti į širdis plakti greičiau priverčiantį kraupų kino vakarą. Šiurpnakčio lankytojus pasitiko paslaptingoje aplinkoje apsireiškusios vėlės, „raganos“ pardavinėjami kraupūs spragėsiai ir gėrimai.

Nuo senų laikų buvo tikima, kad žemę aplankę vėlės uždegus žvakutes ir tokiu būdu joms nušvietus kelią grįžta į savo buveinę. Tad jaukaus ir ramaus jums vakaro žvakių šviesoje.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio