Apžvalgos

Skapiškėnų šypsenos šventėje „Tegyvuoja teatras 2016“

By 2 balandžio, 2016 11 gegužės, 2016 No Comments

IMG_4426

Įspūdingu kraštovaizdžiu garsėjantis Anykščių miestas, balandžio 2-ąją dieną, sukvietė į iškilmingą Lietuvos mėgėjų teatro šventę „Tegyvuoja teatras“. Į 11-ąją Lietuvos liaudies kultūros centro ir Anykščių kultūros centro organizuojamą renginį sugūžėjo mėgėjų teatrų režisieriai, artistai ir garbingi svečiai iš visos Lietuvos.

Atidarymo metu vestibiulyje svečius pasitiko pučiamųjų ansamblis, o atvykusieji turėjo galimybę įsiamžinti bei pabendrauti su kolegomis. Prasidėjus iškilmingai šventės atidarymo ceremonijai, Anykščių istorinio šokio studijos „Baltoji pavana“ nariai didingai į sceną įnešė dešimt „Tegyvuoja teatras“ skulptūrėlių. Netrukus iš Anykščių pasididžiavimo, medžių lajų tako, kurio sumažinta versija stūksojo scenoje, žiūrovus ir visus susirinkusius su švente sveikino šmaikštusis renginio vedėjas – Jonas Buziliauskas.

53 nominantai pretendavo į 9 garbingas skulptūrėles, dešimtoji skulptūra buvo ypatinga tuo, kad jai laimėti buvo nominuotas vienas žmogus. Nominacijoje „Ryškiausias vaikų ir jaunimo teatro festivalis Lietuvoje“ laimėjo Skapiškio festivalis „Pienių medus“ (rež. Vita Vadoklytė). Garbingą apdovanojimą režisierei įteikė LR Seimo narys Sergėjus Jovaiša. Nominacijoje „Ryškiausias suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis Lietuvoje“ buvo nominuotas ir Skapiškio „Pienių vynas“. Už šį festivalį talentingoji Vita Vadoklytė gavo diplomą. Ta proga V. Vadoklytę sveikino ir gražių žodžių nestokojo Kupiškio kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrai Rasa Gudonienė.

Renesanso epochos stiliumi alsuojantis renginys žiūrovų akis lepino įspūdingais kostiumais. Renginio metu netrūko puikios koncertinės programos numerių bei nuoširdžių kalbų.
– Būkim vienas kitam teatru, būkim vienas kitam gyvenimu, – sakė Jolanta Pupkienė.

„Tegyvuoja teatras“ šventę vainikavo iškilminga vėliavos perdavimo ceremonija. 2017 metais dvyliktoji mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“ suspindės ir visų lauks Mažojoje Lietuvoje, Priekulėje (Klaipėdos r.).

Didžiuojamės režisierės Vitos Vadoklytės laimėjimais ir linkime jai bei visam mėgėjų teatro kolektyvui neblėstančių idėjų ir kūrybinės sėkmės!

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply