Skip to main content
Apžvalgos

Skapiškyje suzvimbė XX-asis tarptautinis kartų teatrų festivalis

By 24 gegužės, 20162 birželio, 2016No Comments

IMG_6679

Meną suprasti ir pajausti geba ne kiekvienas, todėl dažnai jis nustumiamas į antrą gyvenimo planą. Tačiau tik ne Skapiškyje, kuriame menas puikiai gyvuoja giliai įleidęs šaknis. Gegužės 20-22 dienomis Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinyje triukšmingai prazvimbė jubiliejinis XX-asis tarptautinis kartų teatrų festivalis: „Pienių medus“, „Pienių vynas“, „Pienės pūkas“. Visų šių festivalių sumanytoja – darbščioji bitelė, Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio meno mėgėjų kolektyvų vadovė, režisierė – Vita Vadoklytė.

Kiekvienais metais festivaliai susilaukia didelio žiūrovų susidomėjimo. Šių metų jubiliejinė teatrų šventė susirinkusiuosius palepino trimis profesionalių teatrų ir gausybe mėgėjų teatrų pasirodymais. Viso festivalyje dalyvavo 17 teatrų, buvo parodyta net 20 spektaklių.

Penktadienį startavęs festivalis vaikams ir jaunimui – „Pienių medus“ buvo atidarytas su trenksmu. Iškilmingai, ant žirgo pasirodė ilgametės šventės organizatorė ir režisierė – Vita Vadoklytė. Jos pavyzdžiu pasekė ir režisierės: Jolanta Pupkienė, Eglė Storpirštienė. Vėliau, visi praėję pro simbolinius šventės atidarymo vartus, turėjo išskirtinę progą pasmaguriauti šviežiu pienių medumi, o vyresnieji ir paragauti pienių vyno. Festivalio, skirto vaikams ir jaunimui, atidarymo ceremonijoje dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Mockuvienė, mokslų daktarė Aldona Vasiliauskienė, Skapiškio seniūnijos seniūnas Valdas Juškevičius, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

Gegužės 21 dieną duris atvėrė jaunimo ir suaugusiųjų diena „Pienių vynas“. Šventės metu buvo parodytas Skapiškio mėgėjų teatro „Stebulė“ (rež. Vita Vadoklytė) spektaklis „Lietuvos lopšys“. Premjera, skirta paminėti kunigo Jono Katelės 185-osioms gimimo metinėms.  Nuaidėjo ir bardų valanda, kurioje pasirodė grupė „Baltos varnos“ kartu su svečiu iš Ukrainos – Viktor Pašnyk. Tą dieną buvo parodytas ir profesionalaus teatro „Atviras ratas“ spektaklis „Lietaus žemė“ (rež. Aidas Giniotis), pasirodė mėgėjų meno kolektyvai, teatrai iš Lietuvos ir kaimyninės Latvijos. Visą dieną Skapiškyje kunkuliavo kultūra: ryte buvo galima sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kiek vėliaus įsijungti į „Gatvės muzikos dieną“, pamatyti ugnies žonglierių „Fenix“ programą (vad. Marius Skrupskis).

Festivalį uždarė  senjorų diena – „Pienės pūkas“. Saulėtas sekmadienis kvietė žiūrovus ne tik pasižiūrėti teatro „Aurora“ (Lenkija, Punskas) spektaklį „Pasaka apie Čiurlionį“ (rež. Jolanta Malinauskaitė – Vektorienė), Jonavos rajono savivaldybės teatro spektaklį „Išvarytieji“ (rež. Jonas Andriulevičius), Vilniaus kultūros centro senjorų teatro spektaklį „Likimai“ (rež. Vytautas Mikalauskas), bet ir sudalyvauti kraštietės Gerdos Jankevičiūtės knygos „Kai vakaras groja“ pristatyme bei apsilankyti tautodailininkės Genutės Šimėnienės audimo darbų parodos atidaryme, pabuvoti kūrybinėse tautinių juostų dirbtuvėse „Mus sujungė juostų pynė“. Festivalį vainikavo „Naisių vasaros teatro“ muzikinis spektaklis „Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos“ (rež. Regina Steponavičiūtė) pasirodymas, skirtas paminėti Vytauto Kernagio 65-ąsias gimimo metines. Uždarymo ceremonijoje dalyvavo ir LR Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėką režisierei Vitai Vadoklytei įteikė LR Seimo narys Vytautas Saulis.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams, kupiškėnei, karpinių meistrei iš popieriaus Virginijai Jurevičienei, rėmėjams ir visiems geros valios žmonėms, kurie atėjo palaikyti XX-ojo tarptautinio kartų teatrų festivalio Skapiškyje. Linkime festivaliui gyvuoti dar ilgus metus, o jo sumanytojai – pačios didžiausios kūrybinės sėkmės!

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply