Skip to main content
Apžvalgos

Smagi ir magiška Joninių šventė Breivės pušynėlyje

By 26 birželio, 2017No Comments

Kaip bevadintumėme: Kupolinėmis, Rasa ar Joninėmis, tai yra gamtos šventė, švenčiama gamtoje ir su gamta. Smagiomis dainomis šventę pradėjo mišrus vokalinis ansamblis „Viešinta“. Šeštadienio vakaras, tai laikas, kai galėjome susitikti ir kartu smagiai praleisti laiką. Linksma, kai susirenka artimieji, tačiau nemažiau smagu, kai aplanko seniai matyti kaimynai. Subačius sulaukė savo kaimynių – čigonių iš Biržų rajono Nausėdžių kultūros namų. Ansamblyje šoka Irina, Gita, Zina, Birutė, Marytė ir Ramunė. Birželio 24 d. išvakarėse moterys nuo seno rinkdavo įvairiausias gydančias žoleles, nes tikėta, kad šios dienos vakarą surinktos žolelės įgyja ypatingų gydymo galių. Ir tuomet kai mes sveiki, saugūs ir mylimi, mūsų veiduose ir širdyse gyvena šyp-se-na. Savo dainas dainavo mergaičių vokalinį ansamblis „Smile“( vad. Irena Jėčiuvienė). Magiją ir paslaptingus kerus kūrė šokančios raganaitės („Arnika“ – vad. Rima Paliulienė).
Vedančioji ragana visus supažindino su kupolinių puokščių burtais. 
Sveikinimo žodį ir gražius linkėjimus šventės dalyviams bei žiūrovams tarė seniūnas Vidmantas Paliulis, kuris vainikavo visus Jonus, Janinas ir Jones. Prasmingus sveikinimo žodžius palydėjo Lukonių moterų vokalinis kvartetas „Luknė“ (vad. Irena Jėčiuvienė). Ir vėl šokiais kerėjo čigonės iš Nausėdžių.
Buvo paminėtas gausus rėmėjų būrys – be kurių Joninių šventė nebūtų įvykusi – Subačiaus seniūnija, gimnazijos mokytojas Zenonas Špokauskas, šios sodybos šeimininko Petras Užusienis, Subačiaus girininkijos girinininko pavaduotojas Robertas Bernatavičius, Mindaugas Balčiūnas, Žygimantas Žukauskas, Nijolė Irena Skripkienė, Lina Juzulėnienė. 
Ir vėl gracingai sukosi raganaitės, joms nenusileisti bandė mergaičių linijinių šokių grupė (vad. Rima Paliulienė). Grojo jauni, smagūs muzikantai, kurių ateitis labai šviesi ir turtinga tai „Subačiaus band“. Po jų smagiai sukosi ir dainavo Nausėdžių čigonėlės.  Po grakščių šokio judesių atėjo metas smagiai muzikai – Viešintų kapela įkurta 2013 m., o nuo 2016 m. vadinasi „Vingerinė“. Kapelą subūrė ir jai vadovauja Robertas Raišelis. Nuo smagių kapelos dainų, užsiliepsnojo laužas, kviesdamas visus šokti, šėlti, juk tai Joninių šventė.  Tik paskelbus paparčio žiedo paiešką, jis buvo labai operatyviai surastas, o geriausias seklys apdovanotas simboline dovana ir saldainiais.  Šokiai tęsėsi iki paryčių, nes buvo labai smagu ir gera, net krapnojęs lietutis liovėsi, nes čia pagelbėjo gerosios Subačiaus raganaitės.

Nuoširdžiai dėkoju nuotraukų autorei, Kupiškio KC Subačiaus padalinio savanorei, šauniai merginai – Martynai Špokauskaitei.

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio