Skip to main content
Apžvalgos

Subatėnai minėjo paskutinę sočią dieną

By 9 vasario, 20165 kovo, 2016No Comments

Antradienį ne vienoje Kupiškio rajono vietovėje šurmuliavo „Užgavėnių” persirengėliai. Tai paskutinė soti diena prieš septynių savaičių susikaupimo metą – Gavėnią. Į Subačių netradicinių čigonų šeimyna atkeliavo nuo Panevėžio pusės. Didžiausias pastatas, beveik rūmai, pasirodė Subačiaus gimnazija, į kurią pirmiausia mielai užėjo. O čia jau laukė ne tik čigonai, raganos, bet ir ožys ir daugybė kitų „Užgavėnių” personažų. Skambanti muzika, smagūs žmonės dainavo, šoko, ragavo blynus, o į tolimesnę kelionę gavo dovanų – bananų, kadangi prasidėjo tikrieji Beždžionės metai.

Antroji stotelė – Subačiaus vaikų lopšelis-darželis, kuriame taip pat rado savo varžovų – čigonė iš keistos Lukonių respublikos, Lašininis ir Kanapinis bei ant kėdės ramiai sėdintis Gavėnas. Smagiai padainavę, susipažinę, planavom pasilikti, tačiau sužinoję, kad Subačiuje yra didesnių namų, nieko nelaukę iškeliavo.

Ta pačia gatve beeidami užsuko į raudonų plytų namą, pasirodo, ten beesanti seniūnija. Koridoriuje mus pasitiko ne tik seniūnas, bet ir jo pavaduotojas, žemės ūkio skyriaus specialistė. Jau kaip ir norėjom pasilikti, tačiau pasirodo, kad Subačiuje yra dar vieni labai gražūs rūmai, tad patraukėm į juos.

Kupiškio socialinių paslaugų centre, vietinių gyventojų, vadinamame senelių namais, mus pasitiko visas būrys gyventojų bei besišypsančių darbuotojų. Paaiškinę atvykimo priežastį, padainavome, o kadangi tikėjome, kad mus priims gyventi, pavaišinome visus „Užgavėnių” blynais, kurie iškepti iš ypatingos tešlos. Jų pavalgius galima girdėti, matyti trečiam kilometre nuo namų. Nesuderinę vietų skaičiaus, bet gavę dovanų, Kupiškio gatve patraukėme link autobusų stotelės…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio kultūrinės
veiklos vadybininkės Ingos Dovydėnienės informacija
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio