Lietuvos dangų gaubia daug istorinių datų, primenančių apie mūsų tautos didybę, narsą ir vienybę. Telktis į bendrystę, minint Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną jau tapo tradicija, o nuo 2009-ųjų ir viena nuostabiausių, emocingiausių akimirkų kiekvienam savo šalį gerbiančiam lietuviui, kuomet 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“.

Valstybės dienai skirtų renginių ciklas, dalinai remiamas iš projekto „Diena, dovanojusi ateitį“ (projekto rėmėjas LR Kultūros ministerija), skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, Kupiškyje prasidėjo liepos 5-ąją. Tądien vyko Šv. Mišios, artėjančios vardo dienos proga pasveikintas mylimas Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų parapijos kleb. dek. kun. mgr. Mindaugas Kučinskas, vėliau parapijos namuose nuskambėjo Loretos Sungailienės ir Vytauto Pilibavičiaus folk džiazo grupės koncertas. Programą vainikavo naktinis kinas – parodytas istorinis vaidybinis filmas „Herkus Mantas“.

Liepos 6-ąją miestelėnai ir svečiai buvo kviečiami į didingo Aukštupėnų (Kupiškio) piliakalnio teritoriją. Viršūnėje juos pasitiko karališkoji šeima – karalius Mindaugas kartu su karaliene Morta (Rima ir Kęstutis Paliuliai). Šeimų, o ypač mažųjų žiūrovų dėmesį sukaustė parengtos kūrybiškos edukacijos, kurias vedė Kupiškio kultūros centro darbuotojos kartu su muziejininke Migle Cimolonskiene. Renginio programą atidarė jaunųjų, gimusių simboliniais 2009-aisiais kupiškėnų duetas, kurie drąsiai pasakė, ko paklausų karaliaus ir karalienės, jei būtų tokia galimybė. Sveikinimo žodį kraštiečiams tarė Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vadovė Jurgita Trifeldienė. Šventiniam koncertui startą davė  lietuvių lengvojo roko muzikos atlikėjas, buvusios grupės „Amberlife“ vokalistas ir dainų kūrėjas Edgaras Lubys, po jo pasirodymo visi su nekantrumu ėmė laukti 21 valandos. Jos sulaukus buvo pasiektas aukščiausias jausmų taškas. Nepaprastas jausmas matyti, kaip didžiulis būrys renginio žiūrovų, svečių bei dalyvių, glausdami ranką prie širdies, nuoširdžiai gieda „Tautišką giesmę“. Koncertą tęsė sakralinę muziką atliekanti vokalinė grupė, kuri tokios muzikos atlikėjų kontekste išsiskiria vokalinių galimybių paieškomis bei alternatyviu skambesiu – Vilniaus Dievo Gailestingumo Šventovės ansamblis „Kantičkos“ (vad. Gabija Adamonytė), lietuviškus ir užsienio hitus bei šlagerius atliekanti grupė „Pop du“. Vakaro programą išbaigė žymiausia Lietuvos folk roko grupė iš Vilniaus – „Žalvarinis“.

Renginį vedė ir režisavo Kupiškio kultūros centro režisierė Vilija Morkūnaitė.

Dėkojame visiems už vienybę ir  dalyvavimą Valstybės dienos minėjimo renginiuose!

 

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply