Skip to main content
Apžvalgos

Šviečiančio moliūgo vakaras Subačiuje

By 2 lapkričio, 201820 lapkričio, 2018No Comments

Nors žemę vis labiau gaubia tamsa, yra daugybė norinčių ir galinčių įžiebti šviesą, suteikiančią ne tik grožio, bet ir jėgų. Šiame šviesos ir tamsos žaisme pati didžiausia ir džiugiausia vertybė – bendruomeniškumas, vienybė, puoselėjamos tradicijos. Džiaugiamės, kad jau šeštus metus Subačiaus bendruomenė, moterų klubas „O vakarai ilgi“, pavieniai subatėnai ir svečiai, Kupiškio rajono bendruomenės ir Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinys vieningai organizuoja šviesos kūrimo šventę.

Subačiaus bendruomenė bendradarbiauja su visomis NVO, kultūros, švietimo  organizacijomis, su jų pagalba įgyvendina suplanuotas veiklas. Jų daug, tačiau plačiau apie projektą „Sukauptos tradicijos – jaunimo ateičiai“, kuris teiktas Kupiškio rajono vietos veiklos grupei š.m. kovo 1 d. Projektą  sudaro keturių renginių ciklas – tai ši Šviečiančio moliūgo vakaro šventė, Kalėdų eglės įžiebimas, 2019 metais – Joninių šventė ir aktyvaus laisvalaikio šventė „Mažoji spartakiada-2019“. Projekto vadovė – Inga Dovydėnienė, projekto finansininkė – Laima Grubinskaitė. Projekto tikslas – Vietos projekto ,,Sukauptos tradicijos – jaunimo ateičiai” tikslas atitinka priemonės ,,Žmogiškųjų išteklių plėtra ir socialinės integracijos skatinimas” veiklos srities ,,Bendruomeninių, nevyriausybinių organizacijų, kaimo gyventojų iniciatyvų skatinimas“ tikslą – kaimo gyventojų užimtumo palaikymas, jaunimo iniciatyvų skatinimas, bendruomeniškumo, partnerystės, pilietiškumo skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas.

Kaip žinoma, renginys vyksta jau šeštą  kartą, ir tas nematomas pilkasis kardinolas, diriguojantys ir nudirbęs kūrybinių laboratorijų darbus dėl šio renginio yra Subačiaus bendruomenės moterų klubas „O vakarai ilgi…“ kartu su vadove Edita, kūrybinius daržovių pjaustymo  vakarus organizavo, kantriai dirbo  –  Daiva, Danutė,  Irena, Verutė.  Smagu šventes švęsti, bet dar smagiau, kai joje daug draugų ir bendraminčių! Šiame renginyje nepasididžiavęs ir po numeriuku moliūgą užmaskavęs dalyvavo Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas,  Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, ištikimi  bičiuliai  iš kaimo bendruomenės „Valakai“, Salamiesčio, Lukonių kaimo bendruomenių, Subačiaus senelių namų.

Pirmą kartą į renginį atvyko ir su interaktyvia veikla jaunimui dalyvavo menininkas Marius Skrupskis ir „Tavo laikas“ vadovė Gaila Matulytė.

Visus susirinkusiuosius sveikino ir nuoširdžiai merui už vaikams  įrengtą žaidimų aikštelę Subačiuje, išasfaltuotą kelią į Valakus bei sutvarkytą, išasfaltuotą Medžiotojų gatvę,  dėkojo Subačiaus bendruomenės pirmininkė Neringa Klimavičienė. Jos pagalba buvo išrinkta moliūgų  vertinimo komisija – kurioje Subačiaus seniūnas Vidmantas Paliulis, Salamiesčio bendruomenės pirmininkas Virgilijus Bernotas ir Lukonių kaimo bendruomenės atstovė Kristina Batutienė. Buvo įteikti darbo įrankiai komisijai, lentelės, tušinukai ir svarstyklės.

Nieko nelaukus komisija pradėjo savo darbą, o kultūros namų viduje prie didžiosios salės buvo atidaryta ir pristatyta  kūrybinių darbų paroda „Moliūgėlio išdaigos“, kuriai darbus ruošė, kūrė Subačiaus gimnazijos 3 klasės mokiniai padedami mokytojos Daivos Jonelytės. Antra aktyvi, darbšti, bendruomeniška klasė – 4 klasės mokiniai ir mokytoja Jūratė Petrauskienė. Mokiniams ir mokytojoms įteiktos padėkos ir saldumynai.

Trečiojoje renginio dalyje svečiai ir bendraminčiai turėjo puikią galimybę didžiojoje salėje pamatyti Subačiaus bendruomenė užfiksuotas akimirkas iš ankstesnių Šviečiančio moliūgo renginių. Tie, kurie norėjo keliavo į šitą erdvę susipažinti su atminties kadrais, kurie jau mūsų istorija. Visus kitus renginio vedančioji pakvietė

keliauti į dar vieną šventės erdvę – mažąją salę, kur laukė moliūgų sriubos ir kitų patiekalų degustacija!

Sveikinomės  su mūsų pažįstamomis bendruomenėmis ir jų atstovais, centre kaip ir dera Subačiaus bendruomenė, kuri siūlė puikios moliūgų sriubos, kurią virė bendruomenės valdybos narė Daiva Baradinskienė. Kol vyko maisto degustacija ir neformalus bendravimas prie arbatos ar kavos  puodelio, komisija baigė savo atsakingą ir kruopštų darbą.

Iš viso šventėje dalyvavo 83 moliūgai ir cukinijos, buvo paskelbti, nominuoti ir padėkomis apdovanoti 11 šauniausių moliūgų, didžiausias svėrė 54 kg, o mažiausias – 100 gramų. Šventės dalyvė, kaimynė iš Tiltagalių Daiva Bagdonienė savo įsteigtu prizu apdovanojo Subačiaus bendruomenės moterų klubą už pingvinų šeimynėlę, kurią kūrė Irena.

Didžiojoje salėje visi norintys vaikai ir suaugusieji stebėjo animaciją apie ropę ir moliūgą bei bendruomenės nuotraukas.

Kultūros namų vestibiulyje buvo įsikūrė vieta fotosesijai, kurioje buvo galima įsiamžinti ir pasilikti prisiminimą iš šios šventės. 

Subačiaus bendruomenė ir Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinys nuoširdžiai  dėkoja  visiems dalyvavusiems šventėje.   Jūsų visų dėka  žvakėmis iš vidaus apšviesti moliūgai ir kitos daržovės  išties skleis ypatingą ir jaukią šviesą, kuri ramios rudens nakties tyloje atsispindės ne tik  medžiuose, bet ir visoje Subačiaus erdvėje.

Projektas finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio