Skip to main content
Apžvalgos

Tarptautinė neįgaliųjų diena Subačiuje „Džiaugsmo akimirka“

By 4 gruodžio, 201817 gruodžio, 2018No Comments

   Šio renginio partneriai ir organizatoriai – Kupiškio rajono savivaldybė, Socialinės paramos skyrius, Kupiškio mieste ir rajone veiklą vykdančios neįgaliųjų organizacijos, Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, Kupiškio technologijų ir verslo mokykla,  Kupiškio kultūros centras, Subačiaus seniūnija, Subačiaus  gimnazija.

   Tradiciškai renginys pradėtas lauke jau trečius metus organizuojama  socialine akcija „Aš ir Tu, tai Mes“ sukuriant „gyvą skulptūrą“ iš šventės dalyvių.

   Šiandienos tarptautinės neįgaliųjų dienos šventės „Džiaugsmo akimirka“ akcentas –  plačiai išskleidęs sparnus skrendantis paukštis. Šis ženklas turi ypatingą reikšmę: tai skrydis, laisvė, svajonė, didelė viltis.

   Šiandienos šventės meninę dalį kūrė Kupiškio neįgaliuosius vienijančios organizacijos ir jų partneriai, kuriems svarbu šiluma artimam, dėmesys jo stokojančiam, betarpiška atjauta, skatinimas išbandyti kurti, patirti naujų emocijų, malonių akimirkų ir džiaugtis.

  Pirmieji scenoje pasirodė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių Kupiškio filialo teatro „Akimirka“ (režisierė Janina Lukauskienė) aktoriai su humoristinėmis, tačiau aktualiomis gyvenimo akimirkomis, sudėtomis į etiudus.

  Nuoširdus bendravimas, daina ir optimizmas – geriausias vaistas nuo visų gyvenimo negandų, o apie tai dainomis išdainavo visai neseniai dešimtmetį paminėjęs Kupiškio neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Prie Kupos“ (vadovė Gendrutė Kliaugienė).

   Meninę programą tęsė penkerių metų sukaktį minintis Kupiškio aklųjų ir silpnaregių vokalinis ansamblis „Rugiagėlės“, kolektyvui vadovauja Vilius Matijosas. Su džiaugsmu ir gražiais eilėraščių posmais scenoje vėl pasirodė vokalinis ansamblis „Prie Kupos“.

   Vedančioji Inga Dovydėnienė šventės dalyviams bei žiūrovams perdavė Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko nuoširdžius sveikinimo žodžius Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga.

   Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Kupiškio rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartulienė, kuri ne tik sveikino, bet ir padėkos raštais pradžiugino Kupiškio rajono neįgaliųjų draugiją – organizacijos veiklos 30-ečio proga, Kupiškio aklųjų ir silpnaregių filialą bei aktyvius neįgaliųjų organizacijų atstovus.

   Kol renginio vedančioji džiaugėsi gražia ir nuoširdžia partneryste su Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, scenoje rikiavosi mokiniai kartu su buvusiu mokytoju Jonu Lazdausku. Juos atlydėjo  šios įstaigos atstovė socialinė pedagogė Audronė Matuzevičienė. Kitas renginio  partneris – Kupiškio technologijų ir verslo mokykla. Į renginį kartu su savanoriaujančiomis  studentėmis atvyko socialinio darbo profesijos  mokytoja Daiva Kytrienė, kuri ne tik pristatė savo organizaciją, studijų programas bei nuoširdžiai džiaugėsi šia švente kaip galimybe susiburti, bendrauti ir bendradarbiauti. Labai svarbi nuolatinė Subačiaus seniūnijos pagalba, sveikinimo žodį tarė  seniūnas Vidmantas Paliulis. Visus gražius ir prasmingus linkėjimus jautriomis dainomis palydėjo Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos  merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Sandros Guginienės. Netruko prabėgti pačių ruošta meninė programa, po kurios visi  keliavo į trečią šventės dalį – bendravimą prie arbatos puodelio ir suneštinių vaišių mažojoje salėje.

   Nuoširdi padėka Subačiaus gimnazijos mokiniams už savanorystę renginio metu.

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

 

 

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply