Skip to main content
Apžvalgos

Tarptautiniame renginyje pristatytas ir Adomynės dvaras

By 7 liepos, 201612 liepos, 2016No Comments

                      Adomynės kaimo bendruomenės atstovai Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną paminėjo gražiame renginyje , kuris įvyko Biržų pilyje. Čia vyko Tarptautinis Dvarų kultūros puoselėtojų sąskrydis, kuris yra respublikinio projekto „Lietuvos muziejų kelias 2016“ dalis. Jame dalyvavo muziejų, savo ekspozicija ir edukacine veikla reprezentuojančių dvarų kultūrą, atstovai bei privačių atkuriamų dvarų savininkai. Renginyje įvairiomis formomis buvo  pristatomi dvarų kultūros sklaidos aspektai.

                       Renginio metu buvo pristatyta prof. Juozo Galkaus portretų tapybos darbų paroda „Radviliana“, kurioje lankytojai išvydo lietuvių kilmės didikų giminės  – Radvilų –  portretus.  Po to vyko iškilmingas Biržų krašto muziejaus „Sėla“  ir vienos  didžiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) pilies – Myro pilies muziejaus   dabartinėje Baltarusijoje bendradarbiavimo sutarties pasirašymas.

                      Sąskrydžio metu svečiai iš Lietuvos dvarų ir Myro pilies atstovai kaip kas išmanė originaliau pristatė savo dvarus ir juose vykstančias veiklas. Džiaugiamės, kad tokioje solidžioje draugijoje savo medinį dvarą ir Adomynės kulinarinį paveldą galėjome pristatyti ir adomyniečiai.  Dvaro ponas (Bronislovas Palačenka) ir ponia (Danutė Čiurlienė), padedami tarnaitės (Virginija Pakalniškienė) ir Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio kolektyvo „Jara“ (vadovė Rima Lapienienė) dainavo, šoko, porino kupiškėniškai apie visokius nutikimus dvare ir jo apylinkėse. Šventės dalyviams ir svečiams Adomynės kulinarinį paveldą – skaniąsias pagrabinės bandeles bei dvariškių viralą pristatė šauniosios gaspadinės Vitalija Raugalienė ir Marytė Bareišienė.

                      Medinis dvaras Adomynėje ir įdomios veiklos jame buvo atradimas daugeliui. Todėl už Kupiškio krašto ir jo kultūros sklaidą mes esame labai dėkingi sąskrydžio organizatoriams.

                      Šventė baigėsi visų dvariškių puota Biržų pilies menėje.

                      Skubėjome namo, tačiau Lietuvos himną giedoti turėjome sustoti seniūnijos centre matydami, kad nebespėsime į Adomynę. Užsukę į Šimonis,  kartu su vietos žmonėmis, pagerbėme savo valstybę prie paminklo, skirto laisvės gynėjams.

 

                                           Adomynės kaimo bendruomenės pirmininkės Virginijos Pakalniškienės  informacija

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio