Skip to main content
Apžvalgos

Tarptautinis folkloro festivalis Adomynėje „Po vasaros dangum“

By 1 liepos, 2019No Comments

2019 m. birželio 29-oji buvo apniukusi diena, tačiau sušilti nuo gražios folkloro muzikos ir šokių galėjo kiekvienas, atvykęs į Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio ir Adomynės kaimo bendruomenės organizuotą tarptautinį folkloro festivalį „Po vasaros dangum“. Pirmą kartą pasirodęs festivalis mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje buvo skirtas paminėti Pasaulio lietuvių metams. Adomynės kaimo bendruomenė, kaip mažoji kultūros sostinė, vykdo LKT finansuojamą projektą „Adomynė visada širdy“ ir šis festivalis – vienas iš jo planuotų renginių.

Festivalį sveikinimo žodžiais atidarė svečiai – Aukštaitijos etninės kultūros globos tarybos pirmininkė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Zita Mackevičienė, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė ir Kupiškio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai Rasa Gudonienė. Dalyvius palaikyti atvyko ir LR Seimo narys Raimundas Martinėlis. Renginį vedė Kupiškio kultūros centro etnografė Alma Pustovaitienė drauge su aktyviu Kupiškio kultūros visuomenės nariu, kalviu bei saviveiklininku Gintautu Vaitoniu. Ilgaamžių medžių pavėsy įkurtoje scenoje pasirodė vienuolika kolektyvų – Biržų kultūros centro folkloro kolektyvas „Siaudela“ (vad. Jūratė Garnelienė), Anykščių kultūros centro Leliūnų skyriaus folkloro ansamblis (vad. Irena Kulievienė), Anykščių kultūros centro Kavarsko skyriaus folkloro kolektyvas (vad. Leda Kazokienė), Panevėžio r. Miežiškių folkloro ansamblis „Ringis“ (vad. Rita Gasaitienė), Latvijos folkloro ansamblis „Uzuleni“ (vad. Marina Andrina), Pasvalio r. Vaškų skyriaus folkloro ansamblis „Kors“ (vad. Reda Kaziliūnienė), Panevėžio bendruomenių rūmų folkloro kolektyvas „Pulkelis“ (vad. Regina Zigmautienė), Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“ (vad. Alma Pustovaitienė) ir folkloro ir paveldosaugos kolektyvas „Jaunimo Ramuva“ (vad. Daiva Palionienė) bei šeimininkai – Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio folkloro ansamblis „Jara” (vad. Rima Lapienienė). Visi svečių kolektyvai buvo apdovanoti festivalio dovanomis ir nominacijomis. Tris adomynietes, Oną Birkuvienę, Alvidą Palačenkienę ir Rimą Lapienienę, už aktyvią etnokultūrinę veiklą, apdovanojo ir gerbiama Zita Mackevičienė. 
Pirmasis festivalis „Po vasaros dangum“ prabėgo skambiai ir sočiai, o už tai reikia būti dėkingiems Šimonių miestelio bendruomenei, kuri šventės dalyvius, svečius ir žiūrovus vaišino gardžia sriuba bei šeimininkei Vitalijai Raugalienei už karštą maistą. Šventę papuošė tautodailininkės Irenos Vapšienės dirbiniai. 
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja festivalio rėmėjams, dalyviams, žiūrovams ir visiems, kurie prisidėjo prie festivalio išpildymo.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply