Skip to main content
Apžvalgos

Tarptautinis teatrų festivalis „Pienės pūkas“

By 10 spalio, 201221 gegužės, 2016No Comments
Tarptautinis teatrų festivalis „Pienės pūkas“
 
 
 
Praėjus ketveriems metams nuo festivalių „Pienių vynas“ ir „Pienių medus“ gimimo pribrendo noras surengti ir senjorų teatrų šventę „Pienės pūkas“ (2001 m.). Tai pagyvenusių ir senyvo amžiaus žmonių šventė. Į Skapiškį pirmąsyk suvažiavo senjorų teatrų kolektyvai: keturi iš Lietuvos ir vienas iš Latvijos. Buvo, beje, ir vieno aktoriaus teatras – žilagalvis Ferdinandas Jakšys vaidino paties inscenizuotą spektaklį „Vaižgantas“.
  
 
 
 
„Per oficialų „Pienės pūko“ šventės atidarymą V. Vadoklytė pakvietė amžiumi vyriausią savojo teatro aktorių atidengti šventei atminti akmenį, kurį iškalė, kupiškėnas tautodailininkas Vytautas Jasinskas, akmenimis ankstesniais metais pažymėjęs ir „Pienių medų“, ir „Pienių vyną“. Tuo metu miestelio varpinėje suskambo varpai, daugeliui žiūrovų išspaudę graudulio ašaras. Šis momentas jiems priminė, kad Skapiškio varpinės varpus per Pirmąjį pasaulinį karą išbogino vokiečiai perlieti į ginklus, o pirmasis varpas čia suskambo tik per pernykštį teatrų festivalį. “
 
 
 
 
              ( Urbonienė, E. , Didysis susitaikymas su pienėmis // Kupiškio Žinios, 2001 gegužės 23). Festivalio metu vyko pokalbis Skapiškio bibliotekos patalpose, susirinko scenos veteranai ir šventės svečiai. Taip pat bibliotekoje buvo atidengtas skulptoriaus Leono Žuklio darbas – vyskupo Motiejaus Valančiaus biustas. Tai Lietuvos blaivintojo, kurio 200-ąsias gimimo metines minėjome, atminimo įamžinimas Skapiškio miestelyje, kuriame įmintos ir jo pėdos.
 
 
 
 
 „Pienės pūkas“ vyko 2001 m., 2004 m., 2006 m., 2008 m., 2011 m. Vaidinami spektakliai, vyksta parodos, filmų pristatymai, veikia amatų kiemeliai. Renginys turi edukacinę reikšmę. Senųjų amatų demonstravimas amatų kiemelyje supažindina jaunąją kartą su senaisiais amatais. Amatų demonstravimas įrašomas vaizdo juostoje.
 
     
  
 
Penktoj tarptautinė senjorų teatrų šventė „Pienės pūkas“ (2011) buvo skirta tremties 70 – mečiui. Festivalyje suvaidinti 7 spektakliai, iš jų 1 profesionalaus teatro pastatymas, pristatytas filmas, fotografijos paroda, surengta popietė, skirta tremtiniams, kurioje perskaityti 6 pranešimai, surengtas susitikimas su teatro senjorais, profesionalaus teatro aktoriais, aplankyta partizanų būstinė, vyko pažintinės vakaronės, kūrybos vakaras.

 
 
 
Skapiškio miestelio tarptautinių teatrinių festivalių organizavimas nėra savitikslis, jis orientuotas į dalyvių asmeninį tobulėjimą, pasidalijimą kūrybine patirtimi, taip pat į brangiausią turtą – žiūrovus, galbūt dėl to šie festivaliai susilaukia gausaus žiūrovų dėmesio. Šio krašto žmonės didžiuojasi festivaliais, net per pačius festivalius jaučiama ori Skapiškio gyventojų dvasia.
 
 
 
Režisierė, teatro magistrė Vita Vadoklytė
Mob. 8 616 96061
El. paštas: vadvita@yahoo.com
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply