Skip to main content
Apžvalgos

Tarptautinis teatrų festivalis ,,Pienių medus“

By 9 spalio, 201221 gegužės, 2016No Comments
 
 Festivalio metu „Pienių vynas – 97“ iš audros nulaužto medžio drevės išbyrėjus koriams, kilo mintis 1998 m. pavasarį, per patį pienių žydėjimą, surengti vaikų ir jaunimo teatrų šventę „Pienių medus“. Į šventę susirinko vaikų ir jaunimo teatrai iš skirtingų Lietuvos kampelių (Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Skapiškio, Subačiaus, Kupiškio, taip pat svečiai iš Lenkijos, Latvijos ).  
 
 
 
Tai puiki proga teatrams iš arčiau susipažinti, pasikeisti kūrybos patirtimi, pajusti bendravimo džiaugsmą. Per dvi dienas Skapiškio mažieji žiūrovai, iš toliau atvykusieji, nuo darbų ir daržų atitrūkę vietos gyventojai galėjo pažiūrėti aštuonis spektaklius, o norintieji iki vėlumos padūkti, pasiklausyti smagios muzikos buvo laukiami draugystės vakare prie laužo.
 
 

 Galima pastebėti, kad kiekvienais metais festivalis auga ne tik dalyvių ir žiūrovų skaičiumi, bet ir programos įvairumu, spektaklių gausumu. Kiekvienais metais festivalio organizatorei ir programos sudarytojai tenka sugalvoti, atrasti vis kažką naujo, nematyto ir įdomaus ne tik žiūrovams bet ir svečiams iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.
„Pienių medus“ vyko 1998 m., 2000 m., 2003 m., 2006 m., 2007 m., 2010 m. Festivalis peraugo į kūrybinę stovyklą.

 

 
 Jau po dešimtojo „Pienių“ festivalio (2006 m.) Lietuvos liaudies kultūros centro teatro skyriaus darbuotojas, aktorius ir režisierius Ramūnas Abukevičius rašė: „Pienės festivaliai, rodos, pasiekė aukščiausią savo tašką. Kaip šią unikalią pienių idėją rutulioti toliau? Tai, be abejo, didelis galvosūkis festivalio organizatoriams. Pasigirdo pamąstymų, kad gal jau viskas išsakyta, reiktų ką nors keisti… Nenorėčiau su tuo sutikti. Negalima taip lengvai nubraukti dešimties metų įdirbio ir atsisakyti šio nepaprasto festivalinio sumanymo. Garsas apie Pienės festivalius sklinda plačiai, galima sakyti, jie įgauna tarptautinį skambesį.
 
 
Neabejoju, kad ateityje šie renginiai įsiterps į tarptautinį mėgėjų teatrų renginių kalendorių, ir paskanauti pienių medaus, paragauti pienių vyno ar nupūsti pienių pūką rungsis geriausi mėgėjų teatrai iš viso pasaulio. Na, aš čia truputį kaip O. Benderis, bet išties augti ir vystytis yra kur. Šios teatrinės šventės reikalingos čia mums Lietuvoje, tuo galime pasigirti prieš kitus, pakviesti juos, kad visi kartu pasidžiaugtume kiekvieną kartą vis tuo pačiu, bet kartu ir nauju nepakartojamu Teatru“. Iš tiesų džiaugiuosi, kad 2013 m. Skapiškyje vyks jau septynioliktasis ,,Pienių“ festivalis – septintoji vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pienių medus“. Kokia turtinga mūsų šalies kultūros istorija, tokie neišsemiami ir teatrų festivaliai Skapiškyje. Jie yra mūsų literatūros, teatro, muzikos, kino, dailės istorijos atspindys ir kūrybingo bendravimo pamokos.
 
 
 
Režisierė, teatro magistrė
Vita Vadoklytė
Mob. 8 616 96 061
vadvita@yahoo.com
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio