Skip to main content
Apžvalgos

Taujėnų dvare iškovotos dvi muzikinės pergalės

By 13 gegužės, 2019No Comments

   Gegužės 11 d. į Taujėnų dvarą (Ukmergės raj.) suvažiavo gausus būrys dainininkų iš visų šalies regionų. Čia, puikioje dvaro didžiojoje menėje, vyko XVI respublikinė kamerinių ir vokalinių ansamblių konkursinė šventė „Šventosios gaida”, kurią tradiciškai organizuoja Ukmergės kultūros centras. Tai – konkursinė šventė, propaguojanti vokalinės muzikos žanrą, lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrybą. Ji pradėta organizuoti 1999 metais. Keletą kartų turėjusi ir tarptautinį statusą, kuomet mūsų šalies ansambliai varžėsi su Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos dainininkais.
   Šios konkursinės šventės dalyviai – gan aukšto meninio lygio vokaliniai kolektyvai. Daugelis jų yra įvairių šalies bei užsienio konkursų laureatai ir prizininkai.
   Konkursinėje programoje dalyvavo ir du Kupiškio kultūros centro kolektyvai: moterų vokalinis duetas „Duo“ (Sandra Guginienė ir Nidija Sankauskienė) bei moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (kolektyvų vadovė Nidija Sankauskienė, koncertmeisterė Edita Dobrickienė). Didžiulė sėkmė lydėjo šiuos kolektyvų pasirodymus: duetas „Duo“ laimėjo I-ąją vietą ir tapo kamerinių ansamblių kategorijos nugalėtojomis, o moterų vokaliniam ansambliui „Versmė“ vertinimo komisija skyrė absoliutaus konkurso nugalėtojo titulą.

Kupiškio KC mėgėjų meno kolektyvų vadovės Nidijos Sankauskienės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio