Skip to main content
Apžvalgos

Tautodailininkės,  meno kūrėjos, amatų meistrės Virginijos Jurevičienės karpinių parodos atidarymas

By 9 kovo, 2022No Comments

Gražų kovo 8 d. vakarą Kupiškio kultūros centre vyko tautodailininkės, meno kūrėjos ir amatų meistrės Virginijos Jurevičienės karpinių parodos atidarymas. Atidarymas prasidėjo smuiku griežiant Kupiškio kultūros centro folkloristei Daivai Palionienei. Jaukioje aplinkoje, degant žvakėms tautodailininkę kalbino Kupiškio kultūros centro renginių organizavimo ir informacijos sklaidos skyriaus vedėja Vaida Karaliūnienė. Pokalbio metu autorė papasakojo, kad jau nuo mažens mėgo piešti, o karpyti karpinius pradėjo jau baigusi mokslus ir pradėjusi dirbti. Nors po to, buvo ilgas laiko tarpas, kuomet Virginija tuo nebeužsiėmė. Vėl karpyti ir dalyvauti parodose pradėjo nuo 2010 metų. Jos darbai ne vieną kartą buvo eksponuoti  tarptautinėse, respublikinėse parodose, Briuselyje (Belgija), Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Irane. Menininkė yra surengusi virš 35 autorinių parodų.

2011 vasario mėn. karpiniai buvo sertifikuoti kaip Tautinis paveldas. Tais pačiais metais gegužės mėnesį buvo priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendriją. 2015-aisiais išrenkama Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininke.

2011 metais apdovanota Nominacijų konkurso „Kupiškio rajono metų geriausieji“ nominacija    „Už tautinio paveldo puoselėjimą“.

2014 ir 2016 metų respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ Panevėžio apskrities III-čios vietos, o 2021 metais – II-os vietos laimėtoja.

2015 metais suteiktas Tautinio paveldo tradicinių amatų meistro vardas. Tais pačiais metais apsiginė Tautinio paveldo tradicinių amatų mokymo programą „Popieriaus karpinių menas“.

2018 metais I-osios  respublikines konkursinės parodos „100 karpinių Lietuvai‘ I vietos laimėtoja.

2018 ir 2021 m. respublikinėje taikomojo meno parodoje  „Iš Džiugo sakmių“ Telšiuose pelnė paskatinamąjį prizą.

2019 metais skirta Kupiškio rajono  Mero nominacija „Už nuopelnus Kupiškio kraštui“ – už tautinio paveldo puoselėjimą.

2020 metais suteiktas meno kūrėjo statusas.

Darbų  yra įsigiję Lietuvos nacionalinis muziejus, Kupiškio etnografijos muziejus, Raseinių krašto istorijos muziejus, Anykščių Arklio muziejus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“.

Veda seminarus apie karpinių karpymą, edukacinius užsiėmimus, dalyvauja mugėse. Yra  surengusi 7 plenerus: 1 tarptautinį, 3 respublikinius ir 3 rajoninius.

Gyvena Kupiškyje. Dirba Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ pedagoge.

Kiek jėgų, susikaupimo ir laiko reikia skirti, norint sukurti tokius meno kūrinius. Vienam darbui atlikti kartais reikia ir mėnesio. Parodos autorė papasakojo apie kiekvieną parodoje eksponuojamą darbą. Paklausus ar gali išskirti vieną mylimiausią darbą, tautodailininkė atsakė, kad jie visi yra vienodai brangūs, nebent išskirtų tik du darbus į kuriuos sutilpo visas jos tėvų gyvenimas. Visuose amatų meistrės darbuose atsispindi jos pomėgiai, meilė gamtai ir gyvūnams, ypatingai arkliams. Taip pat autorė papasakojo, kad atlieka karpinius ir pagal užsakymus, o ateityje yra numačiusi net parduoti keletą karpinių. Paklausus, ar nebus gaila skirtis su savo darbais, autorė atsakė, kad trūksta vietos naujiems darbams ir labai džiaugiasi galėdama pradžiuginti kitus. Labai džiaugiamės ir mes turėdami galimybę ir progą pamatyti Virginijos Jurevičienės darbus, išgirsti jos pasakojimus.

Renginį uždarė Kupiškio kultūros centro vokalinis ansamblis „Garsų rasa“ (vad. Inga Baniulienė).

Dėkojame parodos autorei ir parodos atidarymo lankytojams, atlikėjams ir muzikantams ir kviečiame aplankyti parodą, kuri vyks nuo kovo 8 d. iki kovo 28 d. lauksime Jūsų.

Renginį fotografavo Gintarė Baseckaitė-Nacar.

Renginį filmavo Povilas Vireliūnas.

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply