Skip to main content
Apžvalgos

Tradicinė Žolinės šventė Šimonyse

By 17 rugpjūčio, 2020No Comments

Kiekvienais metais Žolinės proga Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi atlaidai, ryškiausi jų Kupiškio rajone vyksta Šimonių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Šiais metais Žolinės programą papildė ne tik šventinė mugė ar meninė programa, atliekama Kupiškio kultūros centro kolektyvo-dueto „Lingo“ (vad. Inga Baniulienė), Salamiesčio padalinio kantri muzikos grupės „LyjA“ (vad. Almantas Totoris) ir šeimininkių – Šimonių padalinio dueto „VirGina“, vokalinio ansamblio Šilagėlė“ (vad. Virginija Skupienė), bet ir „Sveikatingumo oazės“ veiklų įvairovė. Mažųjų žiūrovų dėmesį prikaustė VšĮ „Sveikatai palankus“ spektaklis „Brokoliukas“, leidžiantis susipažinti su sveika mityba, daržovėmis, vaisiais ir kitais sveikatos šaltiniais, bei fiziniu aktyvumu, po kurio aktoriai atliko praktinius užsiėmimai su vaikais, grojo metalinio liežuvėlio būgnais. Vyresnieji galėjo pasimėgauti sveikuoliškų vaisių ir daržovių kokteilių degustacija, susipažinti su žolininkės Renatos Montvilienės gaminiais, išgirsti pirtinimosi paslapčių iš pirtininko Nidijaus Aukštikalnio, sveikos mitybos tema pasikonsultuoti su asmenine mitybos konsultante Violeta Šablinskiene ar pasinerti į įdomų apsivalymo ritualą bei sudalyvauti Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio žolininkių būrelio „Trakiškio žolininkes“ edukacinėje programoje „Žolynų magijos paslaptys“, pasilepinti sveiku bitininko Rimgaudo Markelio desertu – šviežiais agurkais su medumi.

Norint pažymėti gražų 100 metų jubiliejų, Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus yra paskelbęs Eugenijos Šimkūnaitės metais. Ji buvo habilituota biologijos mokslų daktarė, dirbo Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos farmacijos valdyboje. Būtent šiais metais ši šviesaus atminimo žolininkė būtų sulaukusi 100-mečio jubiliejaus, todėl šviesiam jos atminimo įprasminimui  renginio savanoriai  dalino skrajutes su Eugenijos Šimkūnaitės receptais ir patarimais.

Šventės metu kalbėjo ir susirinkusiuosius sveikino: Šimonių seniūnijos seniūnas Gintautas Černius, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Vaida Laučinavičė.

Nuoširdžiai dėkojame žiūrovams, dalyviams bei visiems prisidėjusiems prie renginio realizavimo.

Šventės organizatoriai: Kupiškio kultūros centras ir Šimonių padalinys.

Rėmėjai: „Magic dot studio“, Kupiškio bitininkų draugijai.

Partneris – Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

 

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio