Skip to main content
Apžvalgos

Tradicinės Joninės saulėtoje Alizavoje

By 26 birželio, 202014 liepos, 2020No Comments

 Nuo 1960-ųjų Alizavoje užgimusi tradicija sutikti trumpiausią naktį draugų būryje šiemet buvo taip pat ne išimtis. Nemaža būrį vietos ir apylinkių bei iš kitur atvykusių žiūrovų pritraukė Joninių šventės koncertinė programa, įvairios veiklos. Vakaro metu vykę užsiėmimai: varžybos (giros kilnojimo, šaudymas iš pneumatinio ginklo, iš lauko žolynų nupinto gražiausio vainikėlio rinkimai). Pasitinkant žiūrovus buvo atlikta dalis Rasos šventės apeigų: rankų plovimas prie vartų, kupoliavimas, vainikėlių pynimas, ateities spėjimas iš dvylikos žolynų. Vaikams veikė meninio užimtumo kiemelis, kuriame dalyviai piešė pasaką ,,Paparčio žiedas“, mokėsi žaidimų, ratelių, susipažino su Rasos šventės apeigomis. Šventėje muzikavo, koncertines programas atliko: Paliūniškio kapela „Kaimynai“, atlikėja Laisva, šlagerių grupė „Šaulys“ .

Buvo uždegtas laužas, kuriame sudeginti praeitų metų žolynai, vainikėliai. Joninių šventė baigėsi šventiniu laužu ir fejerverkais.

Birželio 24 dieną Alizavos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko atlaidai, po kurių susirinkusiems klasikinės muzikos koncertą atliko Marijanas Remeikis ir Sandra Guginienė.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems finansiniams rėmėjams, Kupiškio rajono vietos veiklos grupei, be kurių renginys nebūtų įvykęs bei pritraukęs tiek žiūrovų.

Kupiškio KC Alizavos padalinio informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply