Skip to main content
Apžvalgos

Tradicinis kaimo suėjimas ir Antaninių pakermošio šventė Adomynėje

By 13 birželio, 201617 birželio, 2016No Comments

Tradiciškai Antaninės švenčiamos birželio mėnesį, kai prasideda šienapjūtė. Prasidėjus darbams darbštieji lietuviai melsdavosi Šv. Antanui, kad šienapjūtė būtų sausa. Tradicijos susiformavusios per daugelį metų, Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinyje, birželio 12-ąją dieną visai Lietuvai priminė, kad papročiai gyvi, o Šv. Antanas ir visi Antanai šią ypatingą dieną yra gerbiami.

Tradicinis kaimo suėjimas ir Antanių pakermošio šventė Adomynėje buvo atidaryta su vėsiu lietumi, tačiau tai šventinės nuotaikos nesugadino. Tradiciškai šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, o joms pasibaigus vaikučiai skubėjo pasismaginti ant batuto, įsigyti „kermošinių“ saldėsių. Netrukus Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Rima Lapienienė kvietė žiūrovus ir svečius į autentiško Adomynės dvaro vidų, kuriame prasidėjo muzikinė programa, skirta pasveikinti ir pagerbti  Antanus. Nuotaikingus kūrinius dovanojo Viešintų kapela „Vingerinė“ (vad. Robertas Raišelis) ir Paįstrio kultūros centro Piniavos padalinio vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Silvija Tamoliūnienė). Šventę pagerbti atvyko ir LR Seimo narys Vytautas Saulis kartu su žmona ir LSDP Kupiškio skyriaus pirmininkas Augenijus Cesevičius.

Renginio metu nuskambėjo smagios, į sentimentus nuklaidinančios dainos, netrūko ir gražių palinkėjimų, jaukaus pasibuvimo. Adomynės bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė, už sukurtą gerą renginio nuotaiką, nuoširdžiai dėkojo rėmėjams, dalyviams, žiūrovams ir bendruomenės nariams.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio