Skip to main content
Apžvalgos

Tramtatulis 2016

By 8 balandžio, 201622 gegužės, 2016No Comments

IMG_4642

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas TRAMTATULIS – 2016 rajoninis ratas

Balandžio 8 d. jau dvylikti metai iš eilės Kupiškio kultūros centre vyko konkurso TRAMTATULIS rajoninis ratas. Šio konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savojo krašto tradicine kultūra, skleisti ir populiarinti liaudies kūrybą, bei savąją kupiškėnų tarmę. Nuo 2005-ųjų šis konkursas Lietuvoje vyksta kas antri metai, o Kupiškio rajone – kasmet. Kupiškėnai – liaudies kūrybos atlikėjai: pasakotojai, dainininkai, sutartinių giedotojos bei instrumentalistai, t.y. – skudutininkai, lumzdelininkai, ragų bei daudyčių pūtėjai, armonikininkai, bandonininkai atvyksta iš rajono mokyklų bei vaikų lopšelių/darželių paruošti jų mokytojų ir atlieka savuosius kūrinius bei pasakoja ar seka tautosakos tekstus – būtinai kupiškėniškai. Komisija, sudaryta iš rajono mokytojų bei kitų kultūros darbuotojų – kupiškėnų tarmės žinovų sprendžia, kas taps rajoninio turo laureatais ir atstovaus Kupiškio kraštą regioniniame rate. Šįmet regioninio bei respublikinio ratų nėra, todėl vyko tik rajoninis, kuriame dalyvavo virš 40 jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų. Juos ruošė 12 mokytojų.

Laureatais tapo: pati jauniausia konkurso dalyvė, jai tik 5 metai, tai dainininkė Beata Banevičiūtė iš vaikų l/d „Obelėlė“ mokytoja Laima Vaidilienė; dainininkė Ugnė Jurevičiūtė iš vaikų l/d „Saulutė“ mokytoja Laimutė Gronskienė; pasakotojai; Danielė Mažeikaitė ir Eligijus Dzikavičius iš Kupos pradinės mokyklos, abiejų mokytoja Dalia Kaktienė, bei Evelina Čereškevičiūtė iš Alizavos pagrindinės mokyklos, mokytoja Danutė Miknevičienė; sutartinių giedotojos – Austėja Kaminskaitė, Fausta Banevičiūtė ir Fausta Svirskytė iš meno mokyklos, mokytoja Rita Stankevičienė; lumzdelininkės – Arūnė Sabaliauskaitė ir Lauryna Žvybaitė iš P. Matulionio progimnazijos, mokytoja Daiva Palionienė; skudutininkai – Deimantė Baniulytė, Eisvydė Nakaitė, Modesta Augustytė, Rokas Bartaševičius ir Giedrius Gintautas iš Salamiesčio pagrindinės mokyklos folklorinio ansamblio „Vijūnytė“, mokytoja Alma Pustovaitienė.

Visi konkurso dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Kupiškio rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės bei kultūros centro direktorės pavaduotojos Rasos Gudonienės pasirašytais padėkų raštais, simbolinėmis dovanėlėmis – lankstinukais apie Kupiškį kuriuos dovanojo rajono turizmo ir verslo informacijos centras bei saldžiais prizais, kuriuos dovanojo parduotuvė „Domino“ ir Kupiškio kultūros centras. Mokytojai buvo apdovanoti naujai išleista kompaktine plokštele „Kupiškio krošto muzikontai“.

Renginį kupiškėniškai vedė – P. Matulionio progimnazijos mokinė Kornelija Kanapeckaitė ir Giedrius Gintautas – L. Stuokos – Gicevičiaus mokinys.

Etninės kultūros skyriaus vedėjos, etnografės Almos Pustovaitienės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio