Apžvalgos

Trečiasis tarptautinis teatrų festivalis „Theather Cluster 2019″

By 22 spalio, 2019 10 kovo, 2020 No Comments

   Spalio 16 d. įvyko iškilmingas ir nuoširdus tarptautinio teatrų festivalio „Theater Cluster“ atidarymas. Buvo parodytas nuotaikingas, trumpas video su trijų miestų – Pasvalio, Utenos ir Kupiškio režisieriais bei teatrų žmonėmis, kviečiančiais į savo miestą. Kupiškio kultūros centro režisierės Neringos Danienės sugalvotas trečiasis teatrų festivalis truko penkias dienas.
   Kupiškyje teatrų šventę pagerbė Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos prezidentė Vita Vadoklytė. Atidaryme taip pat dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Algirdas Notkus ir teatrų ekspertai – kino ir teatro aktorius, Maskvos valstybinio teatro instituto dėstytojas Roman Kalkaev (Rusija), Tbilisio Gaidaro Alijevo azerbaidžaniečių valstybinio dramos teatro meno vadovas, aktorius, režisierius Turgay Velizade (Gruzija) bei Lietuvos nacionalinio liaudies teatro poskyrio vyriausioji specialistė Irena Maciulevičienė (Lietuva). Kupiškyje atidarymo ceremoniją vedė režisierė Neringa Danienė.
   Šiais metais didžiausiame Aukštaitijos tarptautiniame teatrų festivalyje dalyvavo profesionalūs ir mėgėjų teatrai 12-kos šalių: Anglijos, Baltarusijos, JAV, Katalonijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Olandijos, Rumunijos, Rusijos, Sakartvelo, Ukrainos. Per penkias dienas Utenos, Pasvalio ir Kupiškio žiūrovai pamatė 32 spektaklius. Kupiškyje buvo suvaidinta keturiolika spektaklių: atidarymo dieną – „Mirties dienos dovana“ (Bolnisi savivaldybės teatras, Sekartvelo, režisierius Z. Khvedelidze) ir monospektaklis „Tarytum pasakoj: Liūnė Sutema, moteris ir poetė“, kurį režisavo ir jame vaidino Audrė Budrys Nakas (JAV). Vaikų ir jaunimo dieną pradėjo Rokiškio r. Bajorų kultūros centro lėlių teatras „ČIZ“ (režisierė N.Čirūnienė) su „Gražiausiomis Šarlio Pero pasakomis“, tęsė Rokiškio rajono Pandėlio jaunimo teatras su spektakliu „Senosios palėpės istorija“ (režisierė S.Babickienė), o dieną įspūdingu spektakliu „PYKŠ, POKŠT – TU NEGYVAS“ užbaigė Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija (režisierė V. Morkūnaitė). Trečiąją dieną spektakliu „Mazailo“ (režisierė R. Porickaja) pradėjo teatras “GaRmYdEr” iš Ukrainos, o pratęsė Anykščių kultūros centro teatras (režisierius J. Buziliauskas) pagal antikinę graikų tragediją sukurtu spektakliu „Medėja“. Ketvirtoji diena buvo pati produktyviausia, nes pristatyti net keturi spektakliai: pirmieji startavo VšĮ „Kultūros inovacijos“ teatras (režisierė N. Danienė) su „Marcelės legenda“, kuris pastatytas pagal M. Kubiliūtės biografiją, po jų buvo parodytas “Idle Discourse” teatro iš Anglijos spektaklis „Aksolotlis“ (režisierius Dan Dawes), tretieji tądien vaidino svečiai iš Rusijos – Jekaterinburgo jaunimo teatras-studija „Galiorka“ (režisierė O. Makutėnienė) su spektakliu „Lik sveikas, Berlyne“, o dieną užbaigė “New Vision Dance theatre” teatro šokio spektaklis „Egzistencija“ (režisierė N. Kashkan). Vakare, 21 val., „Theater Cluster“ dalyviai iš trijų miestų susibūrė į tautų vakarą, kuris vyko Kupiškio viešajai bibliotekai priklausančiose patalpose, esančiose buvusių kareivinių III-ame aukšte. Tautų vakaras pardėtas bendra M. Mikutavičiaus daina „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Dainos priedainio žodžiai buvo išdalinti ir festivalio dalyviams, kurie nekalba lietuviškai, tačiau į bendrą dainą įsiliejo lengvai ir su meile mūsų šaliai. Kultūrinę vakaro programą praturtino kiekvienos šalies pristatyti šokis ar daina bei gardi sriuba. Smagiai grojo ir lietuviškų šokių svečius ir saviškius mokė kapela iš Pasvalio „Gaspadoriai“ (vadovė Renata Kazilionienė).
Paskutiniąją teatro dieną istoriniu, sukrečiančiu spektakliu „ASSAIG T4“pradėjo svečiai iš Katalonijos, Barselonos teatras „Tràfec-Teatre”(režisierė L. Canals). Linksma komedija „Mano žmonos vyras“ ją tęsė Jelenia Gora C. K. Norvido vardo teatras iš Lenkijos (režisierius H. Adamek), tretieji su spektakliu „Hamletas” pasirodė Vilniaus jaunimo teatras „Arlekinas“ (režisierė T. Timko). Po pasirodymų vyko spektaklių aptarimas, režisūrinė analizė su teatrų ekspertais, režisieriais, aktoriais bei žiūrovais.

   Kiekvienas į Kupiškį atvykęs teatras paliko nuostabius įspūdžius, o įteiktos Kupiškio rajono savivaldybės ir Kultūros centro simbolinės dovanos dalyviams dar ilgai primins apie teatrų festivalį „Theater Cluster“ bei laiką praleistą Aukštaitijoje. Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams, teatrams, režisieriams, aktoriams, ekspertams ir teatrą mylintiems žiūrovams už kartu sukurtą, stebuklu alsuojančią, TEATRO šventę.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply