Skip to main content
Apžvalgos

Ukrainos tautos palaikymo akcija ,,Mes kartu‘‘ Skapiškyje

By 2 kovo, 2022No Comments

 

Saulėtą ir šviesią kovo 1 dieną Kupiškio KC Skapiškio padalinyje Užgavėnių šventė buvo pakeista į Ukrainos tautos palaikymo akciją ,,Mes kartu‘‘. Akcijoje mintimis ir maldomis palaikėme brolius ir seseris ukrainiečius, nes prasidėjus karo veiksmams Ukrainoje daugelis esame susikaupime, rimtyje ir maldoje.  

    Renginį vedusi Skapiškio padalinio režisierė Vita Vadoklytė pasakojo, kad Skapiškio krašto žmones sieja ypatingi kultūriniai, religiniai ir moksliniai ryšiai su Ukraina. Istorijos mokslų dr. Aldona Vasiliauskienė papasakojo apie glaudžius ukrainiečių- skapiškėnų ryšius, įkurtą ukrainistikos muziejų Skapiškyje

     Visi dalyvavę akcijoje, drauge su Skapiškio parapijos klebonu Albertu Kasperavičiumi, apsijungė maldoje už Lietuvą, Ukraina ir jos žmones.       

   Kupiškio P. Matulionio Skapiškio skyriaus mokiniai ir mokytojai susmaigstė simbolines Skapiškio bibliotekininkės Romos Bugailiškienės pagamintas Ukrainos ir Lietuvos vėliavėles prie seniūnijos pastato, piešė spalvotomis kreidutėmis.

   Liepsnojant laužui Skapiškio padalinio mišrus vokalinis ansamblis (retro grupė) ,,Alkasalis‘‘ (vad. Virginija Skupienė) atliko patriotines lietuvių liaudies dainas, buvo leidžiami daugelio teatrinių ir dainuojamosios poezijos festivalių Skapiškyje dalyvio ukrainiečio Viktor Pašnyk atliekamų dainų įrašai. Skambančioms dainoms pritarė visi buvusieji miestelio aikštėje..

    Į palaikymo akciją jungėsi Naivių, Kreipšių, Skapiškio bendruomenės, Laičių kaimo aktyvas. Skapiškio bendruomenė susirinkusius vaišino žirnių koše, Skapiškio padalinio darbuotojos kultūrinės veiklos organizatorė Jelena Valkauskienė, bei meno vadovė Inga Baniulienė –  blynais, riestainiais ir karšta arbata. Už pagalbą organizuojant akciją dėkojame Skapiškio seniūnijos darbuotojams ir visiems dalyvavusiems. Tikime, kad pagarbus pabuvimas kartu sustiprins mūsų visų tikėjimą ir viltį.

Nuotraukos kultūrinės veiklos vadybininkės Skaistės Bakanienės.

 

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply