Skip to main content
Apžvalgos

Unės Babickaitės vardo profesionalių teatrų festivalis „Art do“

By 20 kovo, 201622 gegužės, 2016No Comments

IMG_3557

Kovo 20-ąją dieną Kupiškio kultūros centre įvyko ilgai laukto Unės Babickaitės vardo profesionalių teatrų festivalio „Art do“ atidarymas. Pirmą kartą Kupiškyje startavęs festivalis siekia garsinti talentingos, Kupiškio krašte gimusios aktorės, teatro pedagogės, režisierės Unės Babickaitės kūrybinį kelią. Unė Babickaitė-Graičiūnienė – lietuvių aktorė ir režisierė, vaidinusi ir režisavusi ne tik Lietuvoje, bet ir Sankt Peterburge, Niujorke, Vašingtone, Londone, Paryžiuje. Buvo pirmoji moteris režisierė Lietuvoje. Ji gimė 1897 metais Kupiškio valsčiaus Laukminiškių kaime. Tikrasis vardas Uršulė, bet rašytojas Balys Sruoga, norėdamas pabrėžti aktorės išskirtinumą, perkrikštijo ją į Unę – „vienintelę tokią, unikalią“.

Šventės atidarymo metu koncertavo Saulius Laucius ir Salamiesčio „Vijūnytės“ ragininkai. Festivalio vedėja ir režisierė Nijolė Ratkienė kartu su Povilo Matulionio progimnazijos direktoriumi Rimvydu Latviu pristatė „Art do“ festivalio programą ir informavo žiūrovus, kad tik jie balsuodami galės išrinkti tą teatro spektaklį, kuriam atiteks garbinga Unės Babickaitės vardo 500 eurų premija.

Festivalio svečius ir dalyvius sveikino LR Seimo narys Aleksandras Zeltinis. Jis atvežė ir perskaitė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičius sveikinimą bei įteikė padėkos raštą Kupiškio kultūros centro režisierei N. Ratkienei už Unės Babickaitės vardo profesionalių teatrų festivalio „Art do“ organizavimą, aktyvų dalyvavimą Kupiškio krašto kultūriniame gyvenime bei kultūrinių vertybių puoselėjimą. Sveikinimo žodį tarė ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

Kovo 20-ąją festivalio dalyviai matė „Cezario grupės“ spektaklį – komediją „Arabiška naktis“. Po nuotaikingo pasirodymo Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė įteikė Kupiškio rajono savivaldybės mero Dainiaus Bardausko padėką ir Nikę – meno globėjos deivės skulptūrėlę (autorius keramikas Romualdas Aleliūnas).

Kovo 21-ąją teatro mylėtojai vėl skubėjo į Kupiškio kultūros centrą, nes čia buvo atidaryta Unės Babickaitės gyvenimo ir kūrybos paroda, kurią pristatė Kupiškio etnografijos muziejus. Po jos susirinkusieji mėgavosi muzikos grupės „Rugiaveidė“ atliekamais romansais. Už dalyvavimą festivalyje, grupė buvo apdovanota Romualdo Aleliūno kurta skulpūrėle – Nike.

Vėliau kupiškėnai ir miesto svečiai sugūžėjo į didžiąją salę žiūrėti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklį „Unė“. Režisierė Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) sukaustė žiūrovų dėmesį įsikūnydama į garsiąją Unę. Po spektaklio ilgai netilo aplodismentai. Aktorę sveikino Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė bei festivalio rėmėjai – Kupiškio „Rotary“ klubas, Kooperatyvas „Pieno puta“, Brolių medus, Sandra Juknienė, Romualdas Aleliūnas.

Dėkojame renginio rėmėjams ir partneriams bei skubame priminti, kad Unės Babickaitės vardo profesionalių teatrų festivalis „Art do“ vyks iki š.m. kovo 25 d. Kurkime meną kartu!

 

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply