Skip to main content
Apžvalgos

Užsigavėjimo pavakarojimas Kupiškyje

By 13 vasario, 2018No Comments

   Užgavėnės – nuotaikinga žiemos išvarymo ir pavasario šaukimo šventė, turinti senas tradicijas ir skirtingus šventimo papročius. Geriausiai mums žinomos Užgavėnės, su triukšmingomis dainomis, riebiais blynais ir persirengėliais būdingos Žemaitijos kraštui, tačiau Aukštaitijoje, o tiksliau Kupiškyje, jos buvo švenčiamos visai kitaip.

   Vasario 13 d. kupiškėnai ir miesto svečiai buvo pakviesti į užsigavėjimo roboksą, taip seniau vadintą pavakarojimą, pavadinimu „Paskutinis MĖSIEDO roboksas – Kupiškis ir kupiškėnai no pratkų…“, kuris vyko didžiosios salės fojė sukurtoje kavinukėje. Vakaro šeimininkai žiūrovus pažindino su Kupiškio miestelio kūrimosi istorija, tarpukario laikmečio miestelėnų tradicijomis, pasakojo apie čia gyvenusius inteligentus, iškilius krašto žmones, taip pat apie verslo, prekybos, sveikatos, švietimo, susisiekimo, teisėsaugos bei kitų reiškinių vyksmą  mažiausiai prieš septyniasdešimt metų.

   Retro stiliaus pavakarojimo metu ponai ir ponios, panelės ir ponaičiai klausėsi romansų, kuriuos atliko Kupiškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Kupkėmis“ (vad. Alma Pustovaitienė), Kupiškio lopšelio-darželio „Obelėlė“ pedagogių ansamblis „Dainija“ (vad. Laima Vaidilienė) bei Kupiškio KC Subačiaus padalinio moterų vokalinis ansamblis „Luknė“ (vad. Irena Jėčiuvienė). Svečiai grožėjosi Kupiškio KC Senjorų pramoginių šokių klubo „Amrita“ (vad. Irina Bubnova) pasirodymais. Renginį vedė folklorinio ansamblio „Kupkėmis“ nariai bei vadovė. Robokso metu buvo galima pasivaišinti tradicinėmis vaišėmis – pakišuoliais, mėsiniais pyragais, sūriais.

Kupiškio kultūros centro informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply