Skip to main content
Apžvalgos

Vaikų ir jaunimo solistų bei vokalinių ansamblių festivalis „Laisvės daina“ Subačiuje

By 11 kovo, 2019No Comments

   Lietuva maža, tačiau didi tauta, turinti turtingą istoriją ir įsimintinas datas, viena jų – Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės diena. Šią datą paminėti išradingai nusprendė Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinys, kovo 10-ąją sukvietęs į pirmąjį vaikų ir jaunimo solistų bei vokalinių ansamblių festivalį „Laisvės daina“. Jo tikslas – ugdyti dainuojančių vaikų ir jaunimo kūrybinę saviraišką bei sceninę patirtį, didinti supratimą bei pagarbą gimtajai kalbai, siekti jaunimo bei kolektyvų vadovo tarpusavio bendradarbiavimo bei skatinti talentingus solistus ir ansamblius.
Festivalio dalyviai buvo suskirstyti i tris amžiaus grupes: A grupė – 9-12 metų, B grupė – 16-16 metų, C grupė – 16-19 metų, o juos vertino komisija: Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė, Subačiaus gimnazijos muzikos mokytoja Vilma Aleknienė ir muzikos pedagogas Vidmantas Paliulis. Pasveikinti ir palaikyti dalyvių atvyko Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Subačiaus Švč. Trejybės parapijos dvasininkas Vidmantas Bloškis ir Subačiaus bendruomenės pirmininkė Neringa Klimavičienė.
   Muzikinėje scenoje sukosi ir savo talentą pristatė: Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio solistė Ugnė Užusienytė (vad. Rimvydas Kirstukas), Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centro solistė Ieva Skupaitė ir mergaičių pop ansamblis (vad. Darius Dimbelis), Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro solistė Gintarė Rankelytė (mokyt. Karolina Raziūnienė), Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos solistė Ligita Rudokaitė, kuri vėliau duetu dainavo kartu su Simona Kondrošaite (mokyt. Sandra Guginienė), Austėja Guiskytė iš Kupiškio, Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio mergaičių vokalinis ansamblis „Smile“ (vad. Irena Jėčiuvienė) ir Anykščių kultūros centro merginų ansamblis „Puella“ (vad. Rūta Aglinskienė). Kiekvienas solistas ar ansamblis atliko po du kūrinius, vieną – skirtą Lietuvos nepriklausomybės dienai (lietuvių kalba), kitą – laisvai pasirenkamą. Išklausius visų kūrinių, atėjo laikas komisijai padirbėti ir skirti įvertinimus – nominacijas. Kol komisija tarėse, visus susirinkusiuosius linksmino Kupiškio meno mokyklos vaikų kapela (vad. Birutė Petroševičienė), dovanojusi ne vieną linksmą polkutę.
Pirmasis festivalis „Laisvės daina“ buvo sėkmingas visiems dalyviams, čia kiekvienas buvo nugalėtojas, užtarnautai laimėjęs nominaciją už išlietą triūsą repeticijų ir atsidavimą koncerto metu.   Komisija simbolinėmis dovanomis ir padėkos raštais apdovanojo dalyvius bei rūpestingus jų mokytojus, vadovus.
   Festivalį „Laisvės daina“ vedė nuoširdžioji Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė.
   Nuoširdžiai sveikiname organizatorius už kūrybiškumą ir iniciatyvumą ieškant naujų renginių formų, prasmingai įprasminančių Lietuvai svarbias datas, aktyviai įtraukiant jaunąją kartą.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio