Skip to main content
Apžvalgos

Vaikų velykėlės Kupiškio kultūros centre

By 6 balandžio, 2018No Comments

Atvelykis – viena laukiamiausių ir linksmiausių švenčių vaikams. Nuo seno šią dieną mažieji margina kiaušinius, juos dovanoja krikštatėviams, dalyvauja su kitais vaikais margučių ridenimo varžytuvėse, supasi ant sūpuoklių ir linksmai leidžia laiką dainuodami velykines dainas bei šokdami.

Puoselėjant tradicijas, nuspręsta vaikų velykėles būtinai paminėti ir Kupiškio kultūros centre. Balandžio 6 d. Kupiškio kultūros centro folkloro ir paveldosaugos kolektyvas „Jaunimo Ramuva“ (vad. Daiva Palionienė) pakvietė į edukacinį renginį, kurio metu mažieji kūrė dėkliuką velykiniam  kiaušiniui, klausėsi etnografės Almos Pustovaitienės sekamos pasakos, dalyvavo margučių ridenimo varžytuvėse, suposi bei noriai savo margučius perdavė komisijai, tam, kad būtų įvertinti ir apdovanoti. Trijų žmonių komisija (Etnografė Alma Pustovaitienė, dailininkė Ingrida Rudzinskienė ir dizainerė Gintarė Baseckaitė) paskelbė šešių margučių nominacijų nugalėtojus. Šių metų nominacijos: „Šiuolaikiškiausias“, „Tautiškiausias“, „Kosmoso anties kiaušinis“, „Autentiškiausias“, „Margiausias“ ir „Pavasariškiausias“.

Pernai metų vaikų velykėlių svečius pasitiko kiškytės. Šventė ir draugiški vaikai joms taip patiko, kad suskubo ir šiemet sudalyvauti joje. Kiškytė Ugnė (Kupiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ugnė Kirdaitė) iniciavo sveikos gyvensenos atrakciją „Atspėk, ką valgo kiškis?“ ir drauge su kiškyte Karolina tikrino mažųjų budrumą, vaišindami juos morkomis, kopūstais, agurkais, vynuogėmis, ridikėliais ir kitais kiškių skanumynais. Tiesa, vaikai privalėjo būti užsimerkę ir daržovę arba vaisių atspėti tik iš skonio. Kiškytės liko patenkintos, kad vaikai atspėjo, ką valgo kiškučiai, ir tuo, kaip noriai valgo taip mūsų visų organizmams reikalingas daržoves ir vaisius. Praėjus šį „išbandymą“ vaikai simboliškai praėjo pro pavasario vartus.

Atvelykio renginyje dalyvavo: Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė” ir „Saulutė” auklėtiniai, Kupiškio mokyklos „Varpelis“ atstovai, Kupiškio r. Subačiaus vaikų lopšelis-darželis bei pavieniai šventės dalyviai, atvykę su tėveliais ar seneliais. Džiugu, kad šįmet šventės dalyvių pagausėjo, o bendras jų skaičius siekė šimtą.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems už dalyvavimą ir puikų buvimą kartu bei atsisveikina iki kitų metų Atvelykio šventės.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio