Skip to main content
Apžvalgos

Valstybės diena ant Stirniškių piliakalnio

By 7 liepos, 202119 liepos, 2021No Comments

Tryliktus metus vieningai susibūrus minėta Karaliaus Mindaugo karūnavimo (Valstybės) diena ant ypatingą aurą turinčio Stirniškių piliakalnio. Pagal ilgametę tradiciją – iš rankų į rankas keliavo degantis deglas, kuriuo buvo uždegtas Vienybės laužas. Po trumpos vedančiosios, Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkės Ingos Dovydėnienės, įžangos sveikinimo žodį tarė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Jakštas. 2020 metams baigiantis užklupęs karantinas sutrukdė įteikti, padėkoti ir pasveikinti Subačiaus seniūnijai, kultūrai padėjusius žmones, todėl buvo nuspręsta tai padaryti būtent liepos 6-ąją. Subačiaus seniūnijos seniūnė Laisva Čiuliepienė pasveikino visus susirinkusiuosius ir nieko nelaukiant buvo pradėtas nominacijų, dovanų bendruomenių lyderiams bei seniūnės padėkų teikimas. Savo mintimis apie šią dieną pasidalino Lietuvos savanorių karių asociacijos Vilniaus skyriaus vadas Dainius Gudelis, kuriam už aktyvią, patriotinę veiklą bei meilę gimtajam kraštui buvo įteikta padėka. Šioje ceremonijoje gražius sveikinimų ir linkėjimų, padėkojimų žodžius palydėjo skambios Kupiškio kultūros centro Noriūnų laisvalaikio salės moterų vokalinio ansamblio „Naktakė“ (vad. I. Jėčiuvienė) dainos. Po apdovanojimų darniai nuskambėjo visus pasaulio lietuvius vienijanti Tautiška giesmė, pasidalinta mintimis apie šią iškilią, svarbią dieną Lietuvai ir žmonėms. Taip pat buvo pakviesti į renginį atvykę svečiai – kunigas, teologijos mokslų daktaras Rimantas Gudelis ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Mečys Laurinkus. Po istorinių faktų prisiminimo bei linkėjimų saugoti Lietuvos istoriją bei tradicijas buvo dalinamasi lietuviams svarbiu simboliu tapusiu juodos, naminės duonos kepalu, kuris simbolizuoja sotų gyvenimą, artimus šeimyninius santykius, namų jaukumą, gerovę. Toliau skambėjo patriotinės, liaudiškos dainos, kurias dainavo Kupiškio viešosios bibliotekos Subačiaus miesto padalinio bičiulių kolektyvas ( vad. V. Aleknienė).

Nuoširdžiai dėkojame Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui Kęstučiui Jakštui, seniūnei Laisvai Čiuliepienei, garbingiems svečiams už prasmingus sveikinimo žodžius, Noriūnų laisvalaikio salės moterų vokaliniam ansambliui „Naktakė“ (vad. Irena Jėčiuvienė), Kupiškio viešosios bibliotekos Subačiaus miesto padalinio bičiulių kolektyvui (vad. V. Aleknienė) už bendrą koncertinę programą, Subačiaus seniūnijai – už jaukų, sutvarkytą piliakalnį ir didelį laužą bei pagalbą pasiruošiant renginiui, sodybos šeimininkui Alfonsui ir žmonai Rimantai už elektros energiją, Subačiaus bendruomenei – karštą arbatą bei kiekvienam šios iškilios dienos dalyviui už šventinės nuotaikos kūrimą. Gera, kuomet visi vieningi ir draugiški!

Dėkojame nuotraukų autoriams: Albinai Kavaliauskaitei, Gabrielei Kirklytei, Genutei Vaičikauskienei ir Andriui Dovydėnui.

 

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio