Skip to main content
Apžvalgos

Valstybės dienai skirtų renginių ciklas Kupiškyje

By 7 liepos, 2021No Comments

Valstybės (karaliaus Mindaugo ir jo žmonos karūnavimo) dienos renginiai Kupiškyje pradėti kultūros centre, kur įvyko apdovanojimų įteikimo ceremonija „Už nuopelnus Kupiškio kraštui“. Kadangi šalyje vyravęs karantinas pakoregavo daugybę planų ir buvo atšaukiami ar nukeliami renginiai, tai į šiuos apdovanojimus, kurie įprastai vyksta balandžio mėnesį, minint Pasaulinę kultūros dieną, buvo įpinta ir kita graži šventė – Kupiškio rajono savivaldybės mero padėkos vakaras. Šis renginys tradiciškai vykdavo sausio mėnesį, o jo metu būdavo apdovanojami mažiausieji, pirmieji praėjusiais metais gimę vaikai, taip pat pagerbiami vyresni rajono gyventojai, nusipelnę Kupiškio kraštui bei apdovanojami viešųjų erdvių puošybos konkurso „Šventiškiausia nuotaika“ dalyviai.

Iškilmingą renginį, kurį vedė Kupiškio kultūros centro dizainerė Vaida Karaliūnienė kartu su Kupiškio jaunimo centro jaunimo darbuotoju Pauliumi Remeikiu, sveikinimo kalbomis pradėjo rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, jo pavaduotojas Augenijus Cesevičius bei svečiai – LR Seimo nariai Valdemaras Valkiūnas ir Vidmantas Kanopa. Po kalbų sekė pirmųjų, 2020 metais gimusių kupiškėnų apdovanojimai. Smagu, kad daugumą apdovanojimų atsiėmė patys mažiausieji, lydimi tėvelių. Antroji apdovanojimų dalis buvo skirta rajono gyventojams, nusipelniusiems Kupiškio kraštui. Lietuvos kariuomenės dimisijos majoras Algimantas Kutanovas ir „Volksbund“ atstovas, atsargos pulkininkas Frank Baganz, įteikė padėkos raštą Aldonai Ramanauskienei už nuopelnus prižiūrint Vokietijos karių kapus. Ji buvo apdovanota Vokietijos Federacinės Respublikos visuomeninės organizacijos „Volksbund“ sidabro Garbės kryžiumi, o jos vadovaujamam Lietuvos Katalikių moterų sąjungos Palėvenės skyriui buvo įteikta „Volksbund“ sidabro Garbės plaketė ir tai patvirtinantys dokumentai. Garbingomis statulėlėmis už nuopelnus Kupiškio kraštui apdovanoti: šaunūs rajono dvyniai – įmonės „Brolių medus“ įkūrėjai – Ignas ir Vilius Jackevičiai, ilgametė Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Reneta Misiūnienė, buvusi Kupiškio ligoninės vadovė ir gydytoja Roma Ramanauskienė, tautodailininkas ir kultūros atstovas Gintautas Vaitonis, Kupiškio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė, Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio choreografė Rima Paliulienė, Virbališkių kaimo bendruomenės narė Kazimiera Danutė Sokienė. Statulėles, kurios buvo iškilmingai įteiktos nominantams, sukūrė kalvis Audrius Laucius. Renginio metu taip pat apdovanota ir saugiausia rajono ugdymo įstaiga. Ja tapo Šimonių pagrindinė mokykla.

Trumpam grįžta ir į žiemą. Kalėdinės aplinkos kūrimo konkurso „Šventiškiausia nuotaika 2020“ nugalėtojus, kurie ir karantino metu stengėsi sukurti pakilią ir džiuginančią nuotaiką, paskelbė Kupiškio rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Mockuvienė. Apdovanota Sauliaus Bikulčio individuali įmonė „Naktakė“ už šventiškiausios ir stilingiausios vitrinos sukūrimą, Aukštupėnų kaimo Beržynėlio gatvės namų savininkai (Bronislavas Lapienis, Aldona ir Zenonas Mikšiai, Zita Šilaikienė, Sandra ir Donatas Šilaikiai, Erika ir Mantas Gildučiai) už šventiškiausios namų aplinkos sukūrimą, daugiabučių namų bendrija „Puriena“ už kūrybines iniciatyvas gražinant namo aplinką, Šepetos ir Adomynės kaimų namų savininkai: Nijolė ir Rimvydas Zabarskai, ir Aušrinė Palionienė už šventinės namų aplinkos sukūrimą. Nugalėtojams atiteko savivaldybės mero padėkos raštai bei piniginiai prizai. Apdovanojimų įteikimo ceremonijoje koncertavo krašto lakštingalos – Kupiškio kultūros centro vokalinis duetas „Duo“ (vad. Nidija Sankauskienė).

Renginių ciklas persikėlė į Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštę, kur po vėliavų pakėlimo ceremonijos vyko nemokamas Anykščių kultūros centro spektaklis „Mindaugas“ (rež. Jonas Buziliauskas). Masinėse scenose vaidino Kupiškio kultūros centro saviveiklininkai bei savanoriai iš viso rajono. Spektaklis susilaukė nuoširdžių ir garsių žiūrovų aplodismentų. Vakaras palydėtas Kupiškio kultūros centro folklorinio ansamblio „Kupkėmis“ ir tradicinių muzikos instrumentų ansamblio „Kupiškio krošto muzikontai“ (vad. Alma Pustovaitienė) koncertu, po kurio, 21 val., tradiciškai, per visą šalį pasklido „Tautiškos giesmės“ skambesys.

Mindaugo karūnavimo dienos renginių ciklą režisavo Kupiškio kultūros centro koncertų, spektaklių organizatorė Domilė Sriubikienė.

Kupiškio kultūros centro informacija

Daugiau įamžintų akimirkų Kupiškio kultūros centro Facebook puslapyje (https://www.facebook.com/Kupiskiokulturoscentras/posts/1702834906591067)

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio