Skip to main content
Apžvalgos

Vasario 16-osios minėjimas Alizavos padalinyje

By 18 vasario, 20164 kovo, 2016No Comments

STA_8638

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“. Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16 –oji diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Ir 1918 metų, ir 1949 metų vasario 16 – oji buvo lemtingos mūsų dabarčiai ir ateičiai.

Vasario 16 – oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.

Alizavos padalinyje kaip ir visoje Lietuvoje vyko minėjimas skirtas Lietuvos 98-ajam gimtadieniui paminėti. Minėjimas prasidėjo gėlių padėjimu ir pagerbimu žuvusių Laisvės Kovotojų, kurie žuvo 1945 m. liepos 18 dieną Vainiūniškio ežerėlio miške. Po pagerbimo visi rinkosi Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinyje, kuriame tesėsi minėjimas, atėjusius pasitiko Alizavos bibliotekos parengta paroda. Minėjimą pradėjo Alizavos merginos su menine kompozicija, po kompozicijos visus kvietėme sugiedoti Lietuvos himną, po kurio dainą Lietuvai skyrė Ugnė Užusienytė, bei Rimvydas Kirstukas. Minėjimo metu buvo pristatyta žuvusių Vainiūniškio ežerėlio miške istorija, bei dalyvavusiems išdalinta paruošti lankstinukai apie Alizavos apylinkių Laisvės Kovotojų istoriją, jų nueitą svarbų kelią laisvės link.

Renginyje dalyvavo Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, Kupiškio savivaldybės tarybos narys Ričardas Kriovė, Geležinio Vilko Vytauto didžiojo desantininkų bataliono atsargos kapitonas Pranas Mikolojus Gabriūnas.

Po svečių minėjimą tęsė kapelos „Seni draugai“ (vad. A. Merkys) koncertinė programa. Po kapelos pasirodymo renginio vedėjai Rimvydas Kirstukas ir Nijolė Ratkienė padėkojo visiems susirinkusiems.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KKC Alizavos padalinio mėgėjų meno kolektyvo vadovas Rimvydas Kirstukas

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio