Skip to main content
Rajoniniai renginiai

Velykėlės Kupiškyje

By 4 rugsėjo, 201219 kovo, 2016No Comments
 
Nuo 2005 – ųjų metų Kupiškio kultūros centre organizuojama, dabar jau tradicine tapusi vaikų Velykėlių šventė. Velykėlės tradiciškai švenčiamos pirmą sekmadienį po Velykų. Velykėlės neveltui vadinamos mažybiškai, taip yra todėl, kad ši šventė yra vaikų šventė. Į Velykėles kviečiami visų rajono darželių ugdytiniai ir visi mažieji rajono gyventojai.
 
Šventės metu organizuojamos margučių ridinėjimo varžybos, žaidžiami įvairūs žaidimai. Vienas svarbiausių Velykėlių akcentų supimasis sūpynėmis. Nuo senų senovės yra tikima, kad jei šią dieną pasisupsi sūpynėmis, tai suteiks jėgų visiems ateinantiems metams. Taip pat šios šventės metu organizuojamos viktorinos apie paukščius, augmeniją, Velykas ir Velykų simboliką. Vaikai labai aktyviai dalyvauja šioje veikloje.
 
 
             
 2012 –ais metais Naisių vasaros kūrybinė komanda vykdė projektą „Vaikų velykėlės“ ir kvietė prie projekto prisijungti visus vaikų Velykėlių organizatorius. Nusprendėme dalyvauti ir mes – kartu su vaikais, Velykėlių šventės metu sukūrėme Didžiojo Velykų Margučio aplikaciją su vaikų išmargintais margučiais.
 
Organizuojant šią šventę vaikai skatinami domėtis senosiomis lietuvių tradicijomis. Toks rezultatas pasiekiamas per žaidimus, varžybas, viktorinas.
 
Kultūrinių renginių organizatorė Karolina Petrulienė.
Mob. 8 603 786 53
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio