Skip to main content
Apžvalgos

Velykinių edukacijų ciklas Skapiškyje

By 12 balandžio, 2023No Comments

Gavėnia yra susikaupimo, atgailos ir dvasinio atsinaujinimo laikas. Laikas, kuriame mes turime susitaikyti su Dievu, su savimi, su žmonėmis. Laukimo laikotarpis, kai galima skirti laiko prasmingiems darbams. Kupiškio KC Skapiškio padalinys šiuo laikotarpiu organizavo Velykinių edukacijų ciklą.

Kovo 20 d. Kupiškio KC Skapiškio padalinyje vyko edukacija „Margutis“. Užsiėmimą vedusi edukatorė  Roma Bugailiškienė susirinkusiems trumpai priminė margučio reikšmę, marginimo būdus. Dalyviai gamino kiaušinius papjė mašė technika, juos dažė. Kad velykiniai kiaušiniai būtų margi ir gražūs, margino dekupažo technika. Skapiškietės žavėjosi idėjos paprastumu bei margučių grožiu.

Balandžio 4 d. Kupiškio KC Skapiškio padalinyje vyko sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinės amatininkės, senojo pynimo amato puoselėtojos, tautinio paveldo produktų – pintinių, pintinių su antvožu pynėjos Augenijos Ruželienės pintinių parodos atidarymas bei edukacija ,,Pynimas iš vytelių“. Kupiškio KC Skapiškio padalinio vadybininkė Skaistė Bakanienė trumpai pristatė pynėją. Edukacijos metu amatininkė pademonstravo, kaip nužievinti vyteles, kaip jas perskelti, nusipinti padėkliuką. Visi turėję noro galėjo išbandyti savo jėgas pynimo užsiėmime.

Balandžio 7 d., paskutinę mokslo dieną prieš atostogas, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos Skapiškio pradinio ugdymo skyriuje vyko popietė „Velykinis margutis“. Užsiėmimą vedė Kupiškio KC Skapiškio padalinio vadybininkė Skaistė Bakanienė. Mokiniai prisiminė kas yra Šv. Velykos, ką simbolizuoja margučiai ir jų spalvos, kaip ankščiau ir kaip dabar dažomi kiaušiniai, žiūrėjo video medžiagą apie margučių marginimą, susipažino su dekupažo technika ir turėjo galimybę ją išbandyti margindami putoplasto kiaušinius.

Dėkojame visiems dalyvavusioms edukacijose ir linkime, jog ateinančių švenčių šiluma paliestų jūsų širdis, o gyvenimui suteiktų naujų, nuostabių spalvų.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio