Skip to main content
Apžvalgos

VI-asis lėlių teatro festivalis „Vaikai ir lėlės“

By 17 gegužės, 202324 gegužės, 2023No Comments

Prieš šešerius metus lėlių teatrų festivalio „Vaikai ir lėlės“ laikrodis pradėjo skaičiuoti kūrybinės veiklos pradžią. Festivalis augo, stiprėjo. Babausiukas, kuriam vardą vaikai išrinko per pirmąjį festivalį, tapo visų mažųjų žiūrovų laukiamas ir mylimas. Festivalio programos keitėsi, buvo rodomi patys naujausi lėlių teatrų spektakliai, vyko seminarai, vaikai dalyvavo ne tik edukacijose, bet ir pačiuose spektakliuose. Galime pasidžiaugti, kad visus tuos metus vyko bendradarbiavimas su Lietuvos profesionaliais lėlių teatrais: Vilniaus teatru „Lėlė“, Vilniaus lėlių teatru „Avilys“, teatru „Lino lėlės“, „Stalo teatru“, valstybiniu Kauno lėlių teatru ir Alytaus lėlių teatru „Aitvaras“. Kasmet teatrai žiūrovus pradžiugina naujais, vis išradingesniais ir spalvingesniais spektakliais.

Šiais metais prabėgusios trys teatro dienos kartu su Baubausiuku pripildė mažųjų širdeles džiaugsmo, pažinimo, staigmenų, netikėtumų, emocijų ir laimės akimirkų. Babausiukas su šaunia savo komanda dar prieš prasidedant festivaliui aplankė Kupiškio rajone esančių ugdymo įstaigų vaikučius, kuriems išdalino spalvinimo knygeles. Jas nuspalvinus ir įmetus į tam skirtą dėžę, esančią Kupiškio kultūros centre, burtų keliu buvo išrinkti šaunių prizų nugalėtojai. Pagrindinį „TECHasas“ įsteigtą festivalio prizą – planšetę šiais metais laimėjo Mantas Tumelionis iš Skapiškio. Spindinčios vaikų akys ir tikėjimas tuo, kas vyko scenoje mums dar kartą įrodė, kad vaikams to labai reikia. Reikia mažų stebuklėlių ir kelionių po neatrastas pasakų šalis, reikia tikėjimo, kad gėris visada nugalės blogį.

Kitais metais pakviesime į septintąjį lėlių teatrų festivalį „Vaikai ir lėlės“, o kad taip ilgai nereikėtų laukti, dar šiais metais, rugsėjo 7 d. pakviesime jus į Babausiadienį Kupiškio KC kiemelyje. Jūsų lauks Klounų studijos „Dulidu“ muzikinis klounados spektaklis-paradas „Lets‘s Jazz“, Panevėžio lėlių teatro spektaklis J. Gruševskio pjesės motyvais „Liūdna linksma pasaka“. Nepamirškite atsinešti iš knygelės iškirptą skrajutę. Ji – jūsų Babausiadienio bilietas!

Pagrindiniai projekto rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Kupiškio rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Slavita“, Seimo narys Vidmantas Kanopa, Seimo narys Jonas Jarutis, Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Alebertas Audickas.

Festivalio draugai: „TECHasas“, „SimBa vaikams“, Kupiškio viešoji biblioteka, Kupiškio etnografijos muziejus, Kupiškio jaunimo centras.

Kultūros centro erdvės skambėjo nuo vaikiško juoko, susižavėjimo šūksnių ir padėkos žodžių.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio