Skip to main content
Apžvalgos

Vienijanti Laisvės gynėjų diena Subačiuje

By 14 sausio, 201917 sausio, 2019No Comments

   Šv. Mišiomis, kurias aukojo Šv. Pranciškaus Asyziečio parapijos klebonas Vidmantas Bloškis, pradėta ši Lietuvai ir mums ypatinga diena. Prie liepsnojančio laužo kvietė patriotinė muzika, su kuria nešini Trispalve vėliava, atžygiavo Subačiaus gimnazijos mokiniai, Alfonso Smetonos šalių 5 rinktinės Subačiaus 508 kuopos šauliai (vadovas – ats. Kpt. Audrius Mordasas). Apie šios dienos istorinę prasmę ir mūsų susibūrimo tikslą kalbėjo seniūnas Vidmantas Paliulis. Visus kartu, vieningai dainuoti taip, kaip tai buvo tą baisią dieną 1991 metais Vilniuje, kvietė mišrus vokalinis ansamblis „Viešinta“ (vadovė Irena Jėčiuvienė).
   Subačiaus bendruomenės pirmininkės Neringos Klimavičienės sveikinimo žodžius ir A.Anušausko knygą apie partizanų vadą Vanagą, Subačiaus miesto bibliotekos vyresn. bibliotekininkei Audronei Bukienei perdavė bendruomenės valdybos narė, mokytoja Jurgita Naujokaitienė.

   Gražius žodžius palydėjo jautrios Subačiaus bibliotekos bičiulių (vadovė Vilma Aleknienė) dainos. Prasmingų, kilnių ir drąsių minčių visiems susirinkusiems nestokojo jaunieji šauliai. Su širdį virpinančiomis dainomis popietę tęsė gimnazijos mokytojų vokalinis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Vilmos Aleknienės. Šiek tiek sušilę prie arbatos puodelio, visi norintys sugužėjo į didžiąją salę kur turėjo galimybę pamatyti filmą „Nežinomi didvyriai“. Buvo be galo jautru, nuoširdu ir gera už vienybę, už susikalbėjimą be žodžių, už nesumeluotą patriotiškumą ir meilę Lietuvai bei atmintį žuvusiems už laisvę.

   Ačiū klebonui Vidmantui Bloškiui, Subačiaus seniūnijai, gimnazijai, Kupiškio viešosios bibliotekos Subačiaus padaliniui, šaulių vadui atsargos kapitonui Audriui Mardosui ir šauliams. Už nuotraukas dėkojame Valdui Šateikai.

Kupiškio KC Subačaiaus padalinio informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply