Skip to main content
Apžvalgos

XI Respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ dalyviai – kupiškėnai

By 16 gegužės, 2022No Comments

Gegužės 14 d., šeštadienį, Visagino kultūros centre vyko XI respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tradicijų paveldėtojai“. Konkursas rengiamas kiekvienais metais nuo 2012 m. Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą, pagarbą tautiniam paveldui ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, jų įsitraukimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, puoselėti liaudies muzikavimo ir choreografijos tradicijas, aktyvinti liaudies kūrybos atlikėjų veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę. Į konkursą buvo kviečiami dalyvauti vaikų ir jaunimo folkloro, mėgėjų meno kolektyvai, solistai, šeimos ansambliai, tautinių šokių ansambliai, liaudies muzikos orkestrai bei ansambliai. Konkurso dalyvius vertins kompetentinga komisija kurio laureatai ir jų mokytojai bus apdovanoti diplomais bei padėkos raštais. Folkloro žanro laureatams bus suteikta teisė dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“, kuris vyks Vilniuje lapkričio 12 dieną.
Kupiškio kraštą atstovavo Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Jaunimo Ramuva“, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Daivos Palionienės ir Neringos Vaitiekaitienės duetas.
Linkime kolektyvams sėkmės tolimesnėse atrankose.

Konkurso organizatoriai ir rengėjai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybė.


kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply